Blog > Komentarze do wpisu

Czytamy przedszkolakom

8 lutego na zaproszenie Pani Jolanty Kotwickiej odwiedziliśmy grupę czterolatków w Kasztankowym Przedszkolu w Zgorzelcu. Podczas spotkania rozmawialiśmy z dziećmi na temat Zimy i zimowych zabaw na śniegu. Następnie przedszkolaki wysłuchały opowiadania Hanny Bechlerowej O zwyczajnym bałwanku ze śniegu ze zbioru opowiadań Zima z białym niedźwiedziem. Na zakończenie spotkania dzieci stworzyły piękny zimowy plakat. Dziękujemy za zaproszenie.

9 lutego na zaproszenie Pani Violetty Chafieha- Dyrektor Przedszkola „Wyspa Skarbów“, po raz pierwszy odwiedziliśmy dzieci w Punkcie Przedszkolnym na ul. Żeromskiego w Zgorzelcu. Podczas spotkania przedszkolaki obejrzały i wysłuchały bajki pt: Rower Walentynki zaprezentowanej w formie teatrzyku Kamishibai. Przygody Walentynki i jej przyjaciół bardzo zainteresowały naszych małych czytelników. Dzieci z zapartym tchem poznawały przygodę dziewczynki i jej przyjaciół. Maluchy aktywnie uczestniczyły w zajęciach naśladując ruchy i dźwięki bohaterów opowiadania. Na zakończenie wspólnie z wychowawczyniami stworzyły piękny plakat. Dziękujemy za zaproszenie i za miłe spotkanie.

22.02.2017 Wyspa Skarbów

Dnia 22 lutego dzieci z Przedszkola Wyspa Skarbów w Zgorzelcu w opiekunkami Agatą Kałter i Katarzyną Urban-Reniuk po raz pierwszy odwiedziły naszą bibliotekę. W ramach zajęć dzieci dowiedziały się, co kryją regały biblioteczne, zapoznały się z zasadami wypożyczania książek , poznały regulamin. W dalszej części spotkania przedszkolaki rozwiązywały zagadki związane z najbardziej popularnymi baśniami. Na zakończenie każde dziecko otrzymało zakładkę do książki. Dziękujemy za miłe odwiedziny i bukiet kwiatków. Mamy nadzieję, że po tak udanej zabawie dzieci będą chętnie do nas wracać.

środa, 08 marca 2017, mbpzgorzelec

Polecane wpisy

  • UWAGA CZYTELNICY CZYTELNI DLA DOROSŁYCH

    Informujemy, że w dniach 23 listopada (czwartek) oraz 24 listopada 2017 r. (piątek) Czytelnia Miejskiej Biblioteki Publicznej w Zgorzelcu będzie czynna od godz.

  • Niezwykłe miejsca i zjawiska na Ziemi

    Mieszkamy na niezwykłej planecie, która potrafi nie tylko zachwycić nas przepięknymi krajobrazami, ale także wieloma zjawiskami przyrodniczymi. W Nowej Zelandii

  • W świecie baśni

    W świecie baśni czas płynie inaczej. Spotykamy magiczne zwierzęta, czarodziejki, piękne księżniczki i dzielnych rycerzy. Niektóre opowieści nas rozśmieszają, in

BĄDŹ NA BIEŻĄCO!!!

Napisz do nas e-mail: czytelnia.mbp.zgorzelec@gmail.com

POLECAMY >>>

Zgorzelecka Biblioteka Cyfrowa