Blog > Komentarze do wpisu

Gramy dalej, czyli 27. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

To kolejna Orkiestra, z którą zagra Miejska Biblioteka Publiczna w Zgorzelcu. Zgorzeleccy bibliotekarze od lat wspierają szlachetną akcję charytatywną wymyśloną i organizowaną przez niezastąpionego i jedynego w swoim rodzaju Jurka Owsiaka.

13 stycznia 2019 roku zapraszamy do biblioteki przy ul. Bohaterów Getta 1, gdzie – w Wypożyczalni, w godzinach 11-14 - będzie można oddać przetrzymane książki bez regulaminowej kary, a jedynie za wpłatę do puszki WOŚP. Gorąco zachęcamy do skorzystania z kolejnej abolicji, zwłaszcza tych, którzy przetrzymują nasze książki od wielu, wielu lat.

W Czytelni odbędzie się (w godz. 12-14) spotkanie w ramach Dyskusyjnego Klubu Książki „Literiada”. Gościem spotkania będzie znany literat zgorzelecki, autor wielu wydanych książek, laureat licznych konkursów literackich (m.in. I miejsce w konkursie MBP pt. „Polska w moim domu”) – Jerzy R. Szulc.

W Miejskim Domu Kultury – przez cały czas trwania Orkiestry – będziemy prowadzić coroczną loteryjkę, w której każdy los wygrywa, a każdy zebrany grosz zasili puszkę WOŚP.

W Multimedialnej Filii nr 1 (ul. Orzeszkowej) w godz. 11-14 będzie można wziąć udział w warsztatach programowania plotera tnącego oraz w wycinaniu z papieru i folii grafik i szablonów nawiązujących do 27. Finału WOŚP. Zajęcia, na które zapraszamy dzieci, młodzież i dorosłych przebiegać będą pod hasłem Ostre Cięcie Serc Z Chirurgiczną Precyzją. Zagrajmy razem!

piątek, 04 stycznia 2019, mbpzgorzelec

Polecane wpisy

BĄDŹ NA BIEŻĄCO!!!

Napisz do nas e-mail: czytelnia.mbp.zgorzelec@gmail.com

POLECAMY >>>

Zgorzelecka Biblioteka Cyfrowa