środa, 22 listopada 2017

Informujemy, że w dniach 23 listopada (czwartek) oraz 24 listopada 2017 r. (piątek) Czytelnia Miejskiej Biblioteki Publicznej w Zgorzelcu będzie czynna od godz. 12.00 (zajęcia edukacyjne dla dzieci i młodzieży).

Czytelników prasy i internautów zapraszamy do Oddziału Dla Dzieci i Młodzieży.

Za utrudnienia przepraszamy.

10:45, mbpzgorzelec
Link Dodaj komentarz »

Mieszkamy na niezwykłej planecie, która potrafi nie tylko zachwycić nas przepięknymi krajobrazami, ale także wieloma zjawiskami przyrodniczymi. W Nowej Zelandii na Wyspie Północnej znajduje się jaskinia świecących robaczków. Są to poczwarki muchówki Arachnocampa luminosa, gatunku endemicznego, występujący tylko w Nowej Zelandii. Larwy przędą lepką pajęczynę, zwisającą ze stropu jaskini, w którą wpadają zwabione światłem owady. Świecenie jest wynikiem reakcji chemicznej zachodzącej w specjalnych organach w podbrzuszu owada. Natomiast w Kolumbii znajduje się "Tęczowa rzeka", która pomiędzy porą deszczową a suchą na skutek gwałtownego rozrostu glonów i mchów nabiera kolorów czerwonych, żółtych, zielonych..., stąd też nazwa " Tęczowa rzeka". Na świecie istnieje jeszcze wiele podobnych zjawisk i miejsc, o których mogli posłuchać uczniowie Szkoły Podstawowej "Tęcza" wraz z opiekunem Panią Joanną Cymerman podczas lekcji bibliotecznej "Niezwykłe miejsca i zjawiska na Ziemi".

14.11.2017 r.

21.11.2017 r.

10:39, mbpzgorzelec
Link Dodaj komentarz »

W świecie baśni czas płynie inaczej. Spotykamy magiczne zwierzęta, czarodziejki, piękne księżniczki i dzielnych rycerzy. Niektóre opowieści nas rozśmieszają, inne skłaniają do zastanowienia. Niemal każda bajka niesie ze sobą naukę i przestrogę. Niezwykle dynamiczna akcja potrafi pobudzić wyobraźnię zarówno dzieci jak i dorosłych. Baśnie należy czytać, a potem je opowiadać...

Mogli się o tym przekonać uczniowie i wychowawcy Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego im. Marii Grzegorzewskiej w Zgorzelcu, którzy w poniedziałkowy, zimny, deszczowy poranek odwiedzili naszą czytelnię. Wspólnie przenieśliśmy się do krainy fantazji wysłuchując baśni z różnych stron świata min. Trzy zaczarowane pomarańcze (baśń kostarykańska), O niemądrym żółwiu (bajka indyjska) czy Bieda (baśń rosyjska).

08:59, mbpzgorzelec
Link Dodaj komentarz »
wtorek, 21 listopada 2017

XIV Zaduszki Poetyckie poświęcone były osobie i twórczości Bolesława Leśmiana (1877-1937) wybitnego poety polskiego, którego 140. rocznicę urodzin i 80. śmierci obchodzimy w tym roku. Na zaproszenie Miejskiej Biblioteki Publicznej z prelekcją o Leśmianie przybył do Zgorzelca Tomasz Jastrun, znany i ceniony warszawski poeta, prozaik i felietonista.

16 listopada bibliotekę odwiedziła grupa czterolatków z Przedszkola nr 8 z wychowawczynią Alicją Zajączkowską. Podczas spotkania dzieci obejrzały prezentację multimedialną pt. Zgorzelec wczoraj i dziś. Następnie rozmawialiśmy o zabytkach Zgorzelca i miejscach, które dzieci rozpoznały z wyświetlanych zdjęć. Na zakończenie spotkania dzieci pomalowały herb Zgorzelca.

09:44, mbpzgorzelec
Link Dodaj komentarz »

15 listopada odwiedzili nas uczniowie ze Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego im. Marii Grzegorzewskiej z wychowawczynią Beatą Czabaj. W czasie spotkania rozmawialiśmy o jesieni i czytaliśmy wiersze. Dzieci opowiadały o swoich spostrzeżeniach jak zmieniają się pory roku i jak pięknymi kolorami mieni się jesień. W czasie warsztatów plastycznych uczniowie wyklejali jeże i czerwone muchomory.

09:36, mbpzgorzelec
Link Dodaj komentarz »

10 listopada odbyło się kolejne spotkanie klubowiczów Dyskusyjnego Klubu Książki dla Dzieci i Rodziców w Zgorzelcu. Tematem spotkania były „Bajki o zwierzętach”. To prawdziwy skarbiec pełen bajek i wierszy o zwierzątkach. Na zakończenie spotkania dzieci wykonały kolorową stonogę na podstawie wiersza Ireny Landau „Dookoła stonogi”.

08:23, mbpzgorzelec
Link Dodaj komentarz »
poniedziałek, 20 listopada 2017

Informujemy, że dnia 21 listopada 2017 r. (wtorek) Czytelnia Miejskiej Biblioteki Publicznej w Zgorzelcu będzie nieczynna w godz. 11:30-13.30 (zajęcia edukacyjne dla dzieci i młodzieży).

Czytelników prasy i internautów zapraszamy do Oddziału Dla Dzieci i Młodzieży.

Za utrudnienia przepraszamy.

08:40, mbpzgorzelec
Link Dodaj komentarz »
piątek, 17 listopada 2017

Informujemy, że dnia 20 listopada 2017 r. (poniedziałek) Czytelnia Miejskiej Biblioteki Publicznej w Zgorzelcu będzie czynna od godziny 12:00 (zajęcia edukacyjne dla dzieci i młodzieży).

Czytelników prasy i internautów zapraszamy do Oddziału Dla Dzieci i Młodzieży.

Za utrudnienia przepraszamy.

16:43, mbpzgorzelec
Link Dodaj komentarz »
środa, 15 listopada 2017

9 listopada odwiedzili nas uczniowie ze Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego im. Marii Grzegorzewskiej z wychowawczyniami Magdaleną Radawiec i Anetą Chmara. Podczas spotkania rozmawialiśmy o jesieni, czytaliśmy wiersze o tematyce jesiennej, dzieci obejrzały i wysłuchały opowiadania Yamamoto Kumiko pt. Szukając Marudka. Na zakończenie spotkania odbyły się warsztaty plastyczne, podczas których uczniowie wyklejali jeże i robili jesienne dekoracje.

10:51, mbpzgorzelec
Link Dodaj komentarz »
wtorek, 14 listopada 2017

Dnia 16 listopada 2017 r. (czwartek) Filia nr 3 Miejskiej Biblioteki Publicznej w Zgorzelcu, na ulicy Baczyńskiego, będzie czynna do godziny 16.

 

Za utrudnienia przepraszamy.

11:48, mbpzgorzelec
Link Dodaj komentarz »
poniedziałek, 13 listopada 2017

Miejska Biblioteka Publiczna w Zgorzelcu zaprasza na XIV Zaduszki Poetyckie, 16 listopada (godz. 17), sala widowiskowa Miejskiego Domu Kultury przy ul. Parkowej 1. Tym razem wspominać będziemy twórczość i osobę wielkiego Bolesława Leśmiana w 140. rocznicę urodzin i w 80. rocznicę jego śmierci. Spotkanie poprowadzi wybitny poeta, pisarz, dziennikarz, ikona inteligenckiej opozycji z czasów PRL, Tomasz Jastrun.


Informujemy, że dnia 14 listopada 2017 r. (wtorek) Czytelnia Miejskiej Biblioteki Publicznej w Zgorzelcu będzie nieczynna w godzinach 11:30-13:30 (zajęcia edukacyjne dla dzieci).

Czytelników prasy i internautów zapraszamy do Oddziału Dla Dzieci i Młodzieży.

Za utrudnienia przepraszamy.

08:12, mbpzgorzelec
Link Dodaj komentarz »
czwartek, 09 listopada 2017

7 listopada bibliotekę odwiedziła grupa pięciolatków z Kasztankowego Przedszkola z wychowawczynią Jolantą Kotwicką. Podczas spotkania dzieci obejrzały prezentację multimedialną pt. Zgorzelec wczoraj i dziś. Następnie rozmawialiśmy o zabytkach Zgorzelca i miejscach, które dzieci rozpoznają z wyświetlanych zdjęć.

13:18, mbpzgorzelec
Link Dodaj komentarz »
 
1 , 2 , 3 , 4 , 5 ... 68
BĄDŹ NA BIEŻĄCO!!!

Napisz do nas e-mail: czytelnia.mbp.zgorzelec@gmail.com

POLECAMY >>>

Zgorzelecka Biblioteka Cyfrowa