środa, 21 czerwca 2017
W sobotę, 17 czerwca, w kościele pw. św. Józefa Robotnika odbyło się uroczyste zwieńczenie Roku oraz Dzień Patronalny Towarzystwa Pomocy im. św. Brata Alberta. Po Mszy św. ogłoszono wyniki konkursu plastycznego i literackiego, a następnie wysłuchano fragmentów sztuki Karola Wojtyły Brat naszego Boga, tekstów biograficznych o Adamie Chmielowskim oraz śpiewu chóru przy akompaniamencie gitary. Świętowanie zakończyło się poczęstunkiem na przykościelnych błoniach.

wtorek, 20 czerwca 2017
Muzeum Śląskie w Goerlitz oraz Miejska Biblioteka Publiczna w Zgorzelcu zaprosili autorkę książki Przeżyj! Zapiski z Festung Breslau i polskiego Wrocławia 1945-1947 na spotkanie ze słuchaczami Transgranicznego Uniwersytetu Trzeciego Wieku.

poniedziałek, 19 czerwca 2017

Wiatr - jeden z czterech żywiołów, potrafi być naszym sprzymierzeńcem jak i wrogiem. Swoje święto obchodzi 15 czerwca. Wówczas na całym świecie odbywają się liczne akcje mające na celu popularyzację wiedzy na temat energii wiatru.

MBP w Zgorzelcu prowadzi dla dzieci i młodzieży różnie lekcje biblioteczne, w tym także ekologiczne. W miesiącu czerwcu Czytelnię Dla Dorosłych odwiedziła grupa młodzieży ze Szkoły Podstawowej "Tęcza" z opiekunem Panią Joanną Cymerman. Młodzi czytelnicy mogli obejrzeć prezentację multimedialną na temat niekonwencjonalnych źródeł energii ze szczególnym uwzględnieniem energii wiatru oraz wykonać doświadczenia, które uświadomiły potęgę drzemiącą w tym jakże tajemniczym żywiole.

15:36, mbpzgorzelec
Link Dodaj komentarz »

Informujemy, że dnia 20 czerwca 2017 r. (wtorek) Czytelnia Dla Dorosłych Miejskiej Biblioteki Publicznej w Zgorzelcu będzie czynna od godz. 12:00 (zajęcia edukacyjne dla dzieci).

Czytelników prasy i internautów zapraszamy do Oddziału Dla Dzieci i Młodzieży.

Za utrudnienia przepraszamy.

13:33, mbpzgorzelec
Link Dodaj komentarz »

9 czerwca w ramach akcji Cała Polska Czyta Dzieciom gościliśmy w bibliotece Panią Wiolettę Wróblewską z księgarni Autorskiej w Zgorzelcu. Na spotkanie zaprosiliśmy grupę starszaków z Przedszkola nr 2 w Zgorzelcu z wychowawczynią Teresą Walczak. Podczas spotkania dzieci wysłuchały opowiadania pt. „Tupcio Chrupcio”, następnie wykonały zakładki do książek.

11:14, mbpzgorzelec
Link Dodaj komentarz »
W ramach XIV edycji dolnośląskiej akcji czytelniczej dla dzieci i młodzieży „Z książką na walizkach”, gościliśmy w Zgorzelcu Kazimierza Szymeczko, znanego i lubianego autora książek dla młodzieży. Gospodarzem tegorocznego Finału była Miejska i Gminna Biblioteka Publiczna w Wołowie.

środa, 14 czerwca 2017

Informujemy, że dnia 16 czerwca 2017 r. (piątek) Czytelnia Dla Dorosłych Miejskiej Biblioteki Publicznej w Zgorzelcu będzie czynna do godz. 16:00.

Za utrudnienia przepraszamy.

08:39, mbpzgorzelec
Link Dodaj komentarz »
poniedziałek, 12 czerwca 2017

Informujemy, że dnia 13 czerwca 2017 r. Miejska Biblioteka Publiczna przy ul. Boh. Getta 1 będzie czynna od godz. 13:00, natomiast filie od godz. 13:30 (szkolenie pracowników).  

Za utrudnienia przepraszamy.

10:05, mbpzgorzelec
Link Dodaj komentarz »
piątek, 09 czerwca 2017

Informujemy, że dnia 12 czerwca 2017 r. (poniedziałek) Czytelnia Dla Dorosłych Miejskiej Biblioteki Publicznej w Zgorzelcu będzie czynna do godz. 12:30.

Czytelników prasy i internautów zapraszamy do Oddziału Dla Dzieci i Młodzieży.

Za utrudnienia przepraszamy.

15:58, mbpzgorzelec
Link Dodaj komentarz »
czwartek, 08 czerwca 2017

To już XVI edycja tej kampanii społecznej, której celem jest popularyzacja głośnego czytania dzieciom przez dorosłych. Miejska Biblioteka Publiczna w Zgorzelcu od początku uczestniczy w projekcie wymyślonym i stworzonym przez Fundację „ABCXXI”, zapraszając zaprzyjaźnione przedszkolaki oraz osobę lubiącą dzieci i głośne im czytanie. 7 czerwca przyszły do nas 4- i 5-latki z „Kasztankowego Przedszkola” przy ul. Kościuszki 1, z wychowawczynią Jolantą Kotwicką, a baśń o śpiącej królewnie czytała Agnieszka Kołodziejczyk z Urzędu Miasta Zgorzelec. Było to bardzo udane czytanie (i śpiewanie…). Dzieci słuchały z zaciekawieniem i zrozumieniem, co sprawdziła Genowefa Laszczak, kierownik Oddziału dla dzieci, przepytując młodych słuchaczy z treści wysłuchanej baśni. Spotkanie zakończyły ulubione przez dzieci warsztaty plastyczne. W tym roku tydzień czytania dzieciom trwa od 3 do 10 czerwca. „Czytajmy dzieciom 20 minut dziennie. Codziennie! Dla przyjemności. Tak, by pokochały czytanie!” – tak brzmi jedno z ciągle aktualnych haseł tej pożytecznej akcji. Czytajmy więc.

12:45, mbpzgorzelec
Link Dodaj komentarz »

Informujemy, że dnia 9 czerwca 2017 r. (piątek) Czytelnia Dla Dorosłych Miejskiej Biblioteki Publicznej w Zgorzelcu będzie czynna od godz. 11:00 (zajęcia edukacyjne dla dzieci).

Czytelników prasy i internautów zapraszamy do Oddziału Dla Dzieci i Młodzieży.

Za utrudnienia przepraszamy.

10:29, mbpzgorzelec
Link Dodaj komentarz »
środa, 07 czerwca 2017

Miejska Biblioteka Publiczna w Zgorzelcu oraz Koło Zgorzeleckie Towarzystwa Pomocy św. Brata Alberta serdecznie zapraszają na uroczyste zwieńczenie Roku św. Brata Alberta w naszym mieście, który to Rok odbywa się pod patronatem Urzędu Miasta, Starostwa Powiatowego oraz Urzędu Gminy w Zgorzelcu.


wtorek, 06 czerwca 2017
1 , 2 , 3 , 4 , 5 ... 63
BĄDŹ NA BIEŻĄCO!!!

Napisz do nas e-mail: czytelnia.mbp.zgorzelec@gmail.com

POLECAMY >>>

Zgorzelecka Biblioteka Cyfrowa