czwartek, 24 stycznia 2019

Godziny otwarcia Filii nr 3 (ul. Baczyńskiego 1) od dnia 1 marca 2019 r.:

Poniedziałek: 12:00-17:00

Wtorek: 12:00-17:00

Środa: NIECZYNNE

Czwartek: 12:00-17:00

Piątek: 11:00-16:00

14:24, mbpzgorzelec
Link Dodaj komentarz »

22 stycznia bibliotekę odwiedziała grupa dzieci ze Świetlicy Środowiskowej Przyjaciel Dzieci w Zgorzelcu.

Na początku spotkania wszyscy z zainteresowaniem zwiedzili bibliotekę. Następnie spędziliśmy miło czas na czytaniu opowiadania Adama Bahdaja Przygoda małego pingwinka Pik Poka. W czasie spotkania rozmawialiśmy o książkach, o ulubionych postaciach literackich, o obecnej porze roku. W dalszej części dzieci odgadywały zimowe zagadki a na zakończenie każdy z uczestników wycinał pingwina.

08:38, mbpzgorzelec
Link Dodaj komentarz »
środa, 23 stycznia 2019

Informujemy, że dnia 24 stycznia 2019 r. (czwartek) Filia nr 2 przy ul. Iwaszkiewicza 12 będzie czynna do godz. 16:00. Za utrudnienia przepraszamy.

14:49, mbpzgorzelec
Link Dodaj komentarz »
poniedziałek, 21 stycznia 2019

14 stycznia bibliotekę odwiedziła grupa dzieci z Przedszkola Baby City z opiekunkami. Tym razem tematem zajęć była zima, mali czytelnicy oprócz rozmowy o obecnej porze roku odgadywali zagadki. Następnie wysłuchali opowiadania Hanny Bechlerowej pt. Zima z białym niedźwiedziem. Na zakończenie spotkania wycinali polarnego niedźwiadka.

14:25, mbpzgorzelec
Link Dodaj komentarz »
środa, 16 stycznia 2019

Od wielu lat w czasie Finału WOŚP spotykają się w naszej czytelni uczestnicy Dyskusyjnego Klubu Książki „Literiada”. W niedzielę 13 stycznia (27. Finał Orkiestry Jurka Owsiaka) gościem zaproszonym DKK był Jerzy R. Szulc, który opowiadał o swej najnowszej (trzeciej już) książce Nić równowagi, o przebytej drodze literackiego rozwoju i o nieprzemijającej miłości do koni. Jerzy R. Szulc należy do grona najciekawszych zgorzeleckich twórców literatury. Każdy jego udział w konkursach literackich jest zauważony przez jury. W ostatnim bibliotecznym konkursie pt. „Polska w moim domu” opowiadanie Jerzego R. Szulca zdobyło I miejsce. Opowiadanie to (pt. „Pierwsza świeczka”) weszło w skład najnowszej jego książki wydanej w 2018 roku oraz zostało opublikowane w biuletynie „Nasz Zgorzelec”. Jak każdego roku bibliotekę odwiedzili także wolontariusze WOŚP, a do ich puszek trafiły hojne datki przybyłych członków DKK „Literiada”. W sympatycznym jak zawsze spotkaniu uczestniczyło ponad 20 osób.

15:44, mbpzgorzelec
Link Dodaj komentarz »
wtorek, 15 stycznia 2019

11 stycznia bibliotekę odwiedziła grupa sześciolatków z Kasztankowego Przedszkola nr 2. Spotkanie rozpoczęliśmy od zimowych zagadek. Przedszkolaki bardzo szybko zorientowały się, że bohaterem spotkania będzie Śniegowy bałwan i wysłuchały wiersza Wandy Chotomskiej Dziesięć bałwanków. W dalszej części spotkania dzieci wykonały piękne bałwanki z papieru. Pomiędzy poszczególnymi etapami zajęć chętnie śpiewały zimowe piosenki, a na zakończenie wizyty w bibliotece umówiły się na następne zajęcia.

16:12, mbpzgorzelec
Link Dodaj komentarz »
poniedziałek, 14 stycznia 2019

10 stycznia bibliotekę odwiedziła grupa dzieci wraz z opiekunkami, z Punktu Przedszkolnego Akademia Malucha w Zgorzelcu. Była to ich pierwsza wizyta wśród tylu książek. Przedszkolaki zwiedziły placówkę, szczególnie zainteresował ich dział z kolorowymi książkami dla najmłodszych, książkami przyrodniczymi w 3D i książki-zabawki. Podczas spotkania dzieci dowiedziały się, co należy zrobić, aby stać się czytelnikiem biblioteki i jak należy się w niej zachować. Zobaczyły jak wygląda karta czytelnika oraz poznały zasady wypożyczania książek. Spotkanie w bibliotece nie mogło się odbyć bez głośnego czytania, dzieci wysłuchały wiersza Wandy Chotomskiej pt. Dziesięć bałwanków. Następnie odgadywały zagadki związane z obecną porą roku, a podczas warsztatów wyklejały bałwanki.

Każdy przedszkolak wyszedł z biblioteki z uśmiechem na twarzy i obietnicą, że wróci do nas, aby móc się zapisać i korzystać z biblioteki.

10:42, mbpzgorzelec
Link Dodaj komentarz »
czwartek, 10 stycznia 2019

9 stycznia na zaproszenie Pani Lucyny Szustak odwiedziliśmy Dom Pomocy Społecznej „Ostoja” w Zgorzelcu. Podczas spotkania rozmawialiśmy i wspominaliśmy przeżycia z minionego roku. Następnie pensjonariusze wysłuchali baśni pt. Kwiat paproci ze zbioru opowiadań Joanny Laskowskiej pt. Europa pełna baśni. Na zakończenie spotkania złożyliśmy życzenia noworoczne życząc wszystkim dużo zdrowia, uśmiechu i pogody ducha.

16:27, mbpzgorzelec
Link Dodaj komentarz »
poniedziałek, 07 stycznia 2019

Nowe kody aktywacyjne do usługi LEGIMI będą dostępne od 8 stycznia 2019 r. Kody można odebrać w Czytelni dla dorosłych (ul. Bohaterów Getta 1; I piętro) oraz w Filii nr 1 Multimedialnej Bibliotece Popkulturalnej (ul. Orzeszkowej 30a). Kody należy odebrać osobiście, okazując kartę biblioteczną.

Liczba kodów ograniczona.

11:53, mbpzgorzelec
Link Dodaj komentarz »
piątek, 04 stycznia 2019

To kolejna Orkiestra, z którą zagra Miejska Biblioteka Publiczna w Zgorzelcu. Zgorzeleccy bibliotekarze od lat wspierają szlachetną akcję charytatywną wymyśloną i organizowaną przez niezastąpionego i jedynego w swoim rodzaju Jurka Owsiaka.

13 stycznia 2019 roku zapraszamy do biblioteki przy ul. Bohaterów Getta 1, gdzie – w Wypożyczalni, w godzinach 11-14 - będzie można oddać przetrzymane książki bez regulaminowej kary, a jedynie za wpłatę do puszki WOŚP. Gorąco zachęcamy do skorzystania z kolejnej abolicji, zwłaszcza tych, którzy przetrzymują nasze książki od wielu, wielu lat.

W Czytelni odbędzie się (w godz. 12-14) spotkanie w ramach Dyskusyjnego Klubu Książki „Literiada”. Gościem spotkania będzie znany literat zgorzelecki, autor wielu wydanych książek, laureat licznych konkursów literackich (m.in. I miejsce w konkursie MBP pt. „Polska w moim domu”) – Jerzy R. Szulc.

W Miejskim Domu Kultury – przez cały czas trwania Orkiestry – będziemy prowadzić coroczną loteryjkę, w której każdy los wygrywa, a każdy zebrany grosz zasili puszkę WOŚP.

W Multimedialnej Filii nr 1 (ul. Orzeszkowej) w godz. 11-14 będzie można wziąć udział w warsztatach programowania plotera tnącego oraz w wycinaniu z papieru i folii grafik i szablonów nawiązujących do 27. Finału WOŚP. Zajęcia, na które zapraszamy dzieci, młodzież i dorosłych przebiegać będą pod hasłem Ostre Cięcie Serc Z Chirurgiczną Precyzją. Zagrajmy razem!

14:46, mbpzgorzelec
Link Dodaj komentarz »
czwartek, 20 grudnia 2018

12:09, mbpzgorzelec
Link Dodaj komentarz »

W czasie Śląskiego Jarmarku Bożonarodzeniowego w Görlitz, oprócz stoisk handlowych i gastronomicznych, na scenie przed ratuszem odbywały się programy artystyczno-muzyczne dla dzieci, można też było posłuchać świątecznych bajek i obejrzeć prezentację multimedialną. Bajki czytały bibliotekarki z Miejskiej Biblioteki Publicznej w Zgorzelcu i Stadtbibliothek Görlitz w języku polskim i niemieckim, w ramach współpracy obu miast.

12:08, mbpzgorzelec
Link Dodaj komentarz »
środa, 19 grudnia 2018

Informujemy, że dnia 31 grudnia 2018 r. (poniedziałek) Biblioteka przy ul. Bohaterów Getta 1 oraz jej filie (Filia nr 1 przy ul. Orzeszkowej 30a, Filia nr 2 przy ul. Iwaszkiewicza 12, Filia nr 3 przy ul. Baczyńskiego 1) będzie czynna do godz. 14:00.

Za utrudnienia przepraszamy.

14:10, mbpzgorzelec
Link Dodaj komentarz »
1 , 2 , 3 , 4 , 5 ... 88
BĄDŹ NA BIEŻĄCO!!!

Napisz do nas e-mail: czytelnia.mbp.zgorzelec@gmail.com

POLECAMY >>>

Zgorzelecka Biblioteka Cyfrowa