poniedziałek, 25 września 2017

13:05, mbpzgorzelec
Link Dodaj komentarz »
wtorek, 19 września 2017

Informujemy, że dnia 22 września 2017 r. (piątek) Czytelnia Miejskiej Biblioteki Publicznej w Zgorzelcu będzie czynna od godziny 13:30 (spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki "Literiada").

Czytelników prasy i internautów zapraszamy do Oddziału Dla Dzieci i Młodzieży.

Za utrudnienia przepraszamy.

10:49, mbpzgorzelec
Link Dodaj komentarz »
piątek, 15 września 2017

Piętnastego września uczniowie klasy I i II ze Szkoły Podstawowej PRYMUS w Zgorzelcu po raz pierwszy w tym roku szkolnym odwiedzili naszą bibliotekę. Dla większości dzieci była to pierwsza wizyta w tego typu placówce. Podczas spotkania uczniowie zostali wprowadzeni w magiczny świat książek, dowiedzieli się jak należy o nie dbać, na czym polega wypożyczanie, jak można zapisać się do biblioteki. Po wrażeniach związanych z przeglądaniem książek dzieci wysłuchały opowiadania Waldemara Cichonia pt. „Cukierku, ty łobuzie!”. W dalszej części spotkania każdy uczeń na dobry początek swojej czytelniczej przygody wykonał kolorową zakładkę do książki.

Głównym celem spotkania było zapoznanie dzieci z biblioteką i uświadomienie im, jak ważną rolę w ich życiu pełni książka.

15:27, mbpzgorzelec
Link Dodaj komentarz »

14:32, mbpzgorzelec
Link Dodaj komentarz »
środa, 06 września 2017

 Miejska Biblioteka Publiczna w Zgorzelcu zrealizowała kolejne, piąte w naszym mieście,  Narodowe Czytanie. W przepięknej scenografii, autorstwa Ewy Domańskiej, krakowianka Monika Hyla poprowadziła przez scenę korowód postaci z dramatu Wyspiańskiego, których kwestie czytali przybyli goście. Niezapomnianych wzruszeń muzycznych dostarczyła wszystkim gra na skrzypcach w wirtuozerskim wykonaniu Ireneusza Rapaka, nauczyciela Państwowej Szkoły Muzycznej I i II st. im. F. Nowowiejskiego w Zgorzelcu.   

Załamanie pogody w przeddzień, spowodowało przeniesienie tegorocznego czytania z parku do sali widowiskowej domu kultury. Do tej pory w Zgorzelcu czytaliśmy w plenerze, co było dodatkowym  atutem, jednak obawa przed skutkami deszczu i chłodem przeniosła sobotnie spotkanie (2 września) w gościnne progi MDK. I słusznie, trawnik był nasiąknięty wodą, a kilka godzin siedzenia w chłodzie i na wietrze byłoby nie do zniesienia nawet dla najzagorzalszych sympatyków książki i głośnego czytania.  

W czytaniu wzięli udział zaproszeni goście – m. in. starosta powiatu zgorzeleckiego Urszula Ciupak, ksiądz dziekan Maciej Wesołowski, wiceburmistrz Radosław Baranowski. Czytali także ochotnicy, sporą grupę stanowiła młodzież. Każdy czytający otrzymał okazjonalny medal z podobizną Stanisława Wyspiańskiego. Zainteresowaniem widowni cieszył się także quiz wiedzy o Weselu: każdy, kto udzielił prawidłowej odpowiedzi, otrzymał egzemplarz Wesela z pamiątkową pieczęcią Pary Prezydenckiej, która tradycyjnie patronowała Narodowemu Czytaniu.

Nie zawiedli nas także wierni przyjaciele z Transgranicznego Uniwersytetu Trzeciego Wieku,  DKK Literiada, uczniowie Europejskiego Gimnazjum i Europejskiego Liceum, Ośrodka Szkolno-Wychowawczego oraz niezawodni Czytelnicy. Dziękujemy wszystkim. Do zobaczenia na kolejnych spotkaniach zorganizowanych przez bibliotekarzy.

piątek, 01 września 2017

Ze względu na zły stan pogody NARODOWE CZYTANIE "Weseła" Stanisława Wyspiańskiego odbędzie się w sali widowiskowej Miejskiego Domu Kultury, 2.09.2017 (sobota) o godz. 16. Zapraszamy.

10:44, mbpzgorzelec
Link Dodaj komentarz »
czwartek, 31 sierpnia 2017

Miejska Biblioteka Publiczna w Zgorzelcu zaprasza Państwa na kolejną edycję Narodowego Czytania. Materię tegorocznej uczty literackiej stanowi głośny dramat narodowy autorstwa Stanisława Wyspiańskiego Wesele. Spotkanie (sobota, 2 września) na skwerze ks. Jerzego Popiełuszki (w razie załamania się pogody NC odbędzie się w sali widowiskowej MDK) rozpoczynamy o godzinie 16, a poprowadzi je – znana i lubiana w Zgorzelcu - rodowita krakowianka Monika Hyla. Wyboru lektury dokonali internauci, a patronat nad NC 2017 objęła – także tradycyjnie - Para Prezydencka – Państwo Agata i Andrzej Duda. Zapraszamy wszystkich miłośników narodowej klasyki, publicznego czytania oraz kulturalnej zabawy z książką.


15:28, mbpzgorzelec
Link Dodaj komentarz »
29.08.2017 r.
Tajemnice rzek, mórz i oceanów

31.08.2017 r.
Zakończenie wakacji w bibliotece

15:27, mbpzgorzelec
Link Dodaj komentarz »
środa, 30 sierpnia 2017
W piątek braliśmy udział w uroczystym przemarszu oraz otwarciu święta na moście Staromiejskim, w sobotę gościliśmy Państwa na happeningu stoickim z udziałem dr. filozofii Uniwersytetu Warszawskiego Tomasza Mazura, a nasza niedziela stała pod znakiem warsztatów plastycznych, tłumnie odwiedzanych przez najmłodszych uczestników święta starego miasta.

poniedziałek, 28 sierpnia 2017
22.08.2017 r.
Legendy karkonoskie - Liczyrzepa - Duch Gór Karkonoszy

24.08.2017 r.
Czytamy – Opowiadamy – Rymujemy – Gimnastyka dla języka

15:38, mbpzgorzelec
Link Dodaj komentarz »
środa, 23 sierpnia 2017

Dr Tomasz Mazur praktykuje i popularyzuje stoicyzm od 8 lat. Jest autorem wielu prac na temat jego antycznych twórców i ich recepty na godne i spokojne życie. Przybliża historię oraz formułuje wskazówki dla współczesnych praktyków i sympatyków stoicyzmu, organizuje warsztaty oraz happeningi stoickie. Miejska Biblioteka Publiczna w Zgorzelcu zaprasza Państwa na taki happening (26 sierpnia) w ramach święta starego miasta Jakuby 2017.


13:32, mbpzgorzelec
Link Dodaj komentarz »
wtorek, 22 sierpnia 2017

Streszczenie wykładu "Jacob Boehme z perspektywy czterech wieków. Znaczenie - oddziaływanie - aktualność" wygłoszonego przez Leona Miodońskiego dr. hab. prof. Uniwersytetu Wrocławskiego 18.08.2017 r. w Domu Jakuba Boehme.


piątek, 18 sierpnia 2017
17.08.2017 r. Zdrowe i bezpieczne wakacje

17 sierpnia bibliotekę odwiedziły Panie Maria Podolska i Grażyna Niedziela ze Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Zgorzelcu. Podczas spotkania rozmawiały z dziećmi na temat pasożytów, bakterii i zarazek. Dziękujemy za spotkanie.

10:53, mbpzgorzelec
Link Dodaj komentarz »
17.08.2017 r. Koncert Maćka w Bibliotece

10:27, mbpzgorzelec
Link Dodaj komentarz »
środa, 16 sierpnia 2017

Informujemy, że dnia 17 sierpnia 2017 r. (czwartek) Czytelnia Dla Dorosłych Miejskiej Biblioteki Publicznej w Zgorzelcu będzie nieczynna w godz. 11:00-13:00 (zajęcia edukacyjne dla dzieci).

Czytelników prasy i internautów zapraszamy do Oddziału Dla Dzieci i Młodzieży.

Za utrudnienia przepraszamy.

14:40, mbpzgorzelec
Link Dodaj komentarz »
1 , 2 , 3 , 4 , 5 ... 68
BĄDŹ NA BIEŻĄCO!!!

Napisz do nas e-mail: czytelnia.mbp.zgorzelec@gmail.com

POLECAMY >>>

Zgorzelecka Biblioteka Cyfrowa