poniedziałek, 27 marca 2017

Informujemy, że dnia 29 marca 2017 r. (środa) Miejska Biblioteka Publiczna w Zgorzelcu przy ul. Bohaterów Getta 1 będzie czynna do godz. 14:00, natomiast filie do godz. 13:30 (szkolenie pracowników).

Za utrudnienia przepraszamy.

15:23, mbpzgorzelec
Link Dodaj komentarz »
piątek, 24 marca 2017

Kolejny raz Miejska Biblioteka Publiczna w Zgorzelcu, we współpracy z Schlesisches Museum zu Görlitz i Stadtbibliothek Görlitz, bierze udział w Śląskim Wieczorze Literackim. Tegoroczny nawiązuje do 500-lecia wystąpienia Marcina Lutra, które zapoczątkowało reformację. Polska część wieczoru odbędzie się 1 kwietnia (godz.17.00) w Domu Jakuba Boehme, gdzie będą czytać członkowie DKK "Literiada", uczniowie zgorzeleckich szkół oraz zaproszeni goście.

Dzieła Jana Kochanowskiego i Mikołaja Reja czytane będą po polsku i niemiecku.

Zapraszamy wszystkich miłośników czytania.

Program do pobrania >>>

16:53, mbpzgorzelec
Link Dodaj komentarz »

Informujemy, że dnia 27 marca 2017 r. (poniedziałek) Czytelnia Miejskiej Biblioteki Publicznej w Zgorzelcu będzie nieczynna w godzinach 12:00 - 15.00 (zajęcia edukacyjne dla dzieci). Czytelników prasy i internautów zapraszamy do Oddziału Dla Dzieci i Młodzieży.

Za utrudnienia przepraszamy.

14:24, mbpzgorzelec
Link Dodaj komentarz »

23 marca Bibliotekę odwiedzili uczniowie ze Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego z wychowawczynią Beatą Czabaj. Podczas lekcji dzieci wysłuchały wierszy i śpiewu ptaków ze zbioru Nasze ptaki Wandy Chotomskiej. Następnie rozmawialiśmy o pierwszych zwiastunach wiosny. W dalszej części spotkania uczniowie wykonali ptaki z papieru.

13:54, mbpzgorzelec
Link Dodaj komentarz »

21 marca Bibliotekę odwiedziła grupa 6-latków z Kasztankowego Przedszkola z wychowawczynią Beatą Kasińską. Podczas spotkania rozmawialiśmy z dziećmi na temat obecnej pory roku – Wiosny. Przedszkolaki odpowiadały na pytania związane z tą porą roku, odgadywały zagadki. Następnie wysłuchały bajeczki pt. Ptasia szkoła ze zbioru Geny Rosołowskiej Baju, baju, baj. W drugiej części spotkania dzieci wykonały wiosenne ptaki.

13:47, mbpzgorzelec
Link Dodaj komentarz »
czwartek, 23 marca 2017

Informujemy, że dnia 23 marca 2017 r. (czwartek) Filia nr 1 Miejskiej Biblioteki Publicznej w Zgorzelcu (przy ul. Orzeszkowej 30a) będzie nieczynna z powodu szkolenia pracownika.09:49, mbpzgorzelec
Link Dodaj komentarz »

Informujemy, że dnia 24 marca 2017 r. (piątek) Czytelnia Miejskiej Biblioteki Publicznej w Zgorzelcu będzie czynna od godz. 14.00 (spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki "Literiada"). Czytelników prasy i internautów zapraszamy do Oddziału Dla Dzieci i Młodzieży.

Za utrudnienia przepraszamy.

08:42, mbpzgorzelec
Link Dodaj komentarz »
środa, 22 marca 2017

Informujemy, że dnia 23 marca 2017 r. (czwartek) Czytelnia Miejskiej Biblioteki Publicznej w Zgorzelcu będzie nieczynna w godzinach 12:00 - 14.30 (zajęcia edukacyjne dla dzieci). Czytelników prasy i internautów zapraszamy do Oddziału Dla Dzieci i Młodzieży.

Za utrudnienia przepraszamy.

11:48, mbpzgorzelec
Link Dodaj komentarz »
poniedziałek, 20 marca 2017
Wieczorne spotkanie (piątek, 17 marca) w Filii nr 1 MBP w Zgorzelcu było ciekawym i niecodziennym wydarzeniem. W zaaranżowanym na popart wnętrzu, w którym unosił się jeszcze gwar oficjalnego otwarcia z godzin południowych, a w powietrzu wyczuwalny był zapach nowego, multimedialnego sprzętu, Mirosław Dzięciołowski Maken opowiadał o swoim zgorzeleckim życiu. Mówił o muzycznych fascynacjach i wynikających z nich przyjaźniach, o życiu muzycznym miasta w latach 80. i 90., które animował.

17 marca otwarto multimedialną filię Miejskiej Biblioteki Publicznej w Zgorzelcu. Ciekawa – popartowska - aranżacja niewielkiego, kameralnego wręcz wnętrza, dobry sprzęt oraz nadążające za współczesnymi trendami oprogramowanie, składają się na unikatowy charakter tej placówki. Jednej z pierwszych tego typu na Dolnym Śląsku.

piątek, 17 marca 2017

16 marca odwiedziliśmy dzieci w Kasztankowym Przedszkolu. Podczas spotkania rozmawialiśmy na temat zbliżającej się wiosny. Przedszkolaki znakomicie odpowiadały na pytania związane z tą porą roku. Następnie wysłuchały wiersza Jana Brzechwy pt. „Przyjście wiosny”. W drugiej części spotkania najmłodszym spodobała się zabawa ruchowa, która polegała na naśladowaniu czynności związanych z nadejściem i powitaniem Wiosny. Na zakończenie dzieciaki miały prawdziwą radość z tworzenia „wiosennych zwiastunów” papierowych bocianów.

17:14, mbpzgorzelec
Link Dodaj komentarz »

15 marca bibliotekę odwiedziła młodzież ze Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego z wychowawczynią Iwoną Turziak. Spotkanie rozpoczęliśmy od wysłuchania utworu Antonio Vivaldiego z cyklu „Cztery pory roku - Wiosna”. Następnie rozmawialiśmy na temat zbliżającej się wiosny, zmian w przyrodzie i wyglądzie najbliższego otoczenia. Swobodne wypowiedzi młodzieży na temat marcowej pogody wzbogacono ilustracjami z książek i albumów. W dalszej części spotkania uczniowie wysłuchali wiersza pt. „Zakochana Sowa” Kaliny Jerzykowskiej ze zbioru „W moim ogrodzie mieszka czarodziej”. Na zakończenie każdy uczestnik spotkania wykonał bociana.

16:59, mbpzgorzelec
Link Dodaj komentarz »
środa, 15 marca 2017

W związku z otwarciem multimedialnej Filii nr 1 (Zgorzelec, ul. Orzeszkowej 30a) zgorzeleckiej Miejskiej Biblioteki Publicznej odwiedzi nas z prezentacją słowno-muzyczną pt. Alternatywa w muzyce i życiu – Zgorzelec lata 80. i 90. Mirosław Dzięciołowski, znany w mieście i świecie jako MAKEN.

Bezpłatne wejściówki są do odebrania w MBP przy ul. Bohaterów Getta 1 (parter) dnia 16 marca (wyłącznie tego dnia!). Liczba wejściówek ograniczona. Posiadaczy wejściówek zapraszamy 17 marca o godz. 17 do nowej filii przy ul. Orzeszkowej 30a.

Mirosław MAKEN Dzięciołowski pochodzi ze Zgorzelca. Jest znanym w kraju i za granicą warszawskim animatorem życia muzycznego, managerem, organizatorem koncertów; radiowym, prasowym i telewizyjnym dziennikarzem muzycznym. Od 10 lat prowadzi swą audycję w „Czwórce” Polskiego Radia. Wielokrotnie wybierany Człowiekiem Roku w polskim reggae magazynu „Free Colours”, w 2014 roku nagrodzony odznaką Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego Zasłużony dla Kultury Polskiej.

13:32, mbpzgorzelec
Link Dodaj komentarz »
wtorek, 14 marca 2017

Dnia 17 marca 2017 r. (piątek) Miejska Biblioteka Publiczna w Zgorzelcu będzie czynna od godz. 14:00.

15:30, mbpzgorzelec
Link Dodaj komentarz »
poniedziałek, 13 marca 2017

10 marca zostaliśmy zaproszeni przez Panią dyrektor Barbarę Kowalczyk do udziału w Jury konkursowym do Przedszkola „Krasnoludki” w Jędrzychowicach. Temat konkursu: ,,Zwierzaki z Poetyckiej Paki”. Mali uczestnicy recytowali wiersze bardzo ładnie, wszyscy byli wspaniale przygotowani, więc Jury miało bardzo trudne zadanie. Na szczęście udało się wybrać najlepszych. Wszyscy uczestnicy otrzymali nagrody i dyplomy. Ciężka praca musi być nagrodzona. W dalszej części spotkania dzieci wysłuchały opowiadania Elizy Piotrowskiej „Tupcio Chrupcio - Przedszkolak na medal” w ramach akcji Cała Polska czyta dzieciom. Życzymy wszystkim przedszkolakom i ich opiekunkom samych sukcesów oraz udanej zabawy w Gminnym Konkursie Recytatorskim dla Przedszkolaków.

15:32, mbpzgorzelec
Link Dodaj komentarz »
1 , 2 , 3 , 4 , 5 ... 61
BĄDŹ NA BIEŻĄCO!!!

Napisz do nas e-mail: czytelnia.mbp.zgorzelec@gmail.com

POLECAMY >>>

Zgorzelecka Biblioteka Cyfrowa