piątek, 02 grudnia 2016

25 listopada z okazji Światowego Dnia Pluszowego Misia na spotkanie z dziećmi i misiami zaprosiliśmy Panią sekretarz Miasta Zgorzelec Jolantę Ptak.

Przyszły również dzieci z „Kasztankowego” Przedszkola z wychowawczynią Teresą Walczak oraz grupa starszaków z Przedszkola „Pajacyk” z wychowawczynią Jolantą Siostrzonek.

Mali czytelnicy poznali genezę pochodzenia Święta Pluszowego Misia, obejrzeli prezentację multimedialną pt. „Misie, miśki i niedźwiedzie”, następnie wysłuchali bajki o małym sympatyczny misiu, którego trapi bardzo poważny problem - brak przyjaciół. Opowiadanie pt. „Uśmiechnij się misiu” przeczytała Pani sekretarz. Dzieci bardzo uważnie słuchały opowiadania, i zadawały wiele pytań odnośnie przygód Misia. Na pożegnanie milusińscy otrzymali od Pani Sekretarza niespodziankę w postaci małych misiaczków. Dziękujemy bardzo za spotkanie.

15:02, mbpzgorzelec
Link Dodaj komentarz »
poniedziałek, 28 listopada 2016

23 listopada bibliotekę odwiedzili uczniowie gimnazjum ze Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego. Podczas spotkania rozmawialiśmy na temat genezy pochodzenia Święta Pluszowego Misia, następnie uczniowie wysłuchali opowieść o niedźwiedziu Wojtku, który został przygarnięty przez żołnierzy II Korpusu Polskiego gen. Władysława Andersa. Dzielny miś Wojtek wyznaczył naszym wojskom szlak wojenny. Opowiadanie z książki Łukasza Wierzbickiego pt. „Dziadek i niedźwiadek – historia prawdziwa”. Misiowe spotkanie zakończyło się czytaniem opowiadania Muriel Pepin pt. „Nowy przyjaciel niedźwiadka”

11:14, mbpzgorzelec
Link Dodaj komentarz »

22 listopada bibliotekę odwiedziła grupa pięcio i sześciolatków z Przedszkola nr 12. Podczas spotkania dzieci wysłuchały opowiadania o małym niedźwiadku który zaprzyjaźnił się z wilkiem. Następnie przedszkolaki wykonały „misiowe” zakładki do książek.

 

10:57, mbpzgorzelec
Link Dodaj komentarz »

22 listopada bibliotekę odwiedziła grupa uczniów ze Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego z wychowawczyniami Agnieszką Kuriatą i Agnieszką Wankowską. Podczas spotkania dzieci wysłuchały opowiadania Ariane Chottin pt. „Mały miś polarny”. Następnie wykonały zakładki do książek.

10:52, mbpzgorzelec
Link Dodaj komentarz »
czwartek, 24 listopada 2016

W ramach projektu „Książka uczy, leczy, pomaga” Miejska Biblioteka Publiczna w Zgorzelcu zaprosiła Krzysztofa Piersę, dziennikarza, autora książki Komputerowy ćpun. Autor sam doświadczył destrukcyjnej mocy uzależnienia komputerowego, poradził sobie z tym problemem, i dzieli się swoją praktyczną wiedzą na ten temat. Problem uzależnienia komputerowego jest relatywnie nowy i wiąże się z rewolucją medialną, która determinuje dziś wszystkie aspekty życia. Wiedza na temat istniejących i potencjalnych zagrożeń potrzebna jest zarówno młodym – szczególnie zagrożonym komputerowym uzależnieniom – jak i rodzicom, opiekunom, nauczycielom. Spotkanie odbędzie się w środę 30 listopada (godz. 16.) w MDK. Zapraszamy.

Miejska Biblioteka Publiczna w Zgorzelcu

11:45, mbpzgorzelec
Link Dodaj komentarz »
środa, 23 listopada 2016
Minęły XIII Zaduszki organizowane przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Zgorzelcu. 18 listopada o poetce, której 80. urodziny obchodzimy w tym roku, i swojej książce Koleżanka. Wspomnienia o Agnieszce Osieckiej opowiadała Karolina Felberg-Sendecka. Oczywiście tego wieczoru nie mogło zabraknąć akcentów muzycznych, klimaty piosenek Osieckiej znakomicie przywołały śpiewające dziewczęta ze zgorzeleckich szkół. Po spektaklu, wśród widzów dało się słyszeć opinie, że były to kolejne, bardzo udane Zaduszki poetyckie, może nawet najlepsze?

wtorek, 22 listopada 2016

Z okazji Światowego Dnia Pluszowego Misia, 21 listopada na zaproszenie pani Alicji Zajączkowskiej odwiedziliśmy Przedszkolu „Pod Słonkiem” w Zgorzelcu. Podczas spotkania dzieci wysłuchały opowieści Janoscha o Misiu i Tygrysku pt. Ja ciebie wyleczę, powiedział Miś.

15:43, mbpzgorzelec
Link Dodaj komentarz »

16 listopada bibliotekę przy ul. Iwaszkiewicza odwiedziła grupa sześciolatków z Przedszkola nr 12. Podczas zajęć dzieci dowiedziały się jak funkcjonuje biblioteka, jak wypożycza się książki, i co zrobić żeby zostać czytelnikiem. Następnie przedszkolaki wysłuchały opowiadanie L. Krzemienieckiej pt. Jak się krasnal z jeżem w cenzurowane bawił ze zbioru Przygód Krasnala Hałabały . Po przeczytaniu, wysłuchaniu i dyskusji na temat przygody krasnala, rozpoczęły się zajęcia plastyczne w trakcie których dzieci wykonały zakładki do książek.

15:40, mbpzgorzelec
Link Dodaj komentarz »
poniedziałek, 21 listopada 2016
Informujemy, że zmianie ulegną godziny pracy Czytelni Dla Dorosłych. Dnia 24 listopada 2016 r. (czwartek) będzie czynna od godz. 12:00. Natomiast 25 listopada 2016 r. (piątek) od godz. 15:00 (zajęcia edukacyjne dla młodzieży)
Czytelników prasy i internautów zapraszamy do Oddziału Dla Dzieci i Młodzieży.

Za utrudnienia przepraszamy.

12:27, mbpzgorzelec
Link Dodaj komentarz »
środa, 16 listopada 2016

14 listopada bibliotekę odwiedziła grupa pięciolatków z Przedszkola nr 8 z wychowawczyniami Aleksandrą Słabicką i Małgorzatą Janczuk. Tematem lekcji była obecna pora roku „Jesień”. Podczas spotkania dzieci z zainteresowaniem wysłuchały opowiadania pt. Jabłko W. Sutiejew ze zbioru Bajeczki z obrazkami. Następnie dyskutowaliśmy na temat przeczytanego tekstu.

Przedszkolaki chętnie wymieniały poszczególne dary jesieni, odgadywali zagadki dotyczące jesieni. Na zakończenie spotkania dzieci wykonały piękne zakładki do książek z małym jeżykiem. Kolejne  spotkanie odbędzie się w Przedszkolu z okazji Dnia Misia.

14:38, mbpzgorzelec
Link Dodaj komentarz »
wtorek, 15 listopada 2016
Informujemy, że dnia 16 i 17 listopada 2016 r. (środa i czwartek) Czytelnia Dla Dorosłych Miejskiej Biblioteki Publicznej w Zgorzelcu będzie czynna od godziny 12.00 (zajęcia edukacyjne dla młodzieży i dorosłych)
Czytelników prasy i internautów zapraszamy do Oddziału Dla Dzieci i Młodzieży.

Za utrudnienia przepraszamy.

15:47, mbpzgorzelec
Link Dodaj komentarz »
Czy ktoś zna całą prawdę o Osieckiej? Powstają kolejne biografie i książki starające się dotrzeć do istoty, kwintesencji wiedzy o uznanej i jednocześnie niezwykle popularnej autorce, zjawiskowej kobiecie i jej osobliwej naturze. W roku 80. urodzin Agnieszki Osieckiej Miejska Biblioteka Publiczna w Zgorzelcu zaprasza na spotkanie z Karoliną Felberg-Sendecką autorką książki Koleżanka. Wspomnienia o Agnieszce Osieckiej. Zapraszamy do MDK, 18 listopada (piątek), godz. 17.

10 listopada odbyły się kolejne zajęcia biblioterapeutyczne dla dzieci ze Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego, na spotkanie przyszła grupa uczniów z wychowawczynią Beatą Czabaj.

Podczas spotkania rozmawialiśmy o jesieni, rozwiązywaliśmy zagadki. Następnie dzieci wysłuchały wierszy o jesieni „O jeżyku i kasztanach” H. Bechlerowej oraz „Liście ” W. Broniewskiego. W dalszej części spotkania odbyły się warsztaty plastyczne podczas których uczniowie wykonali sowy.

08:55, mbpzgorzelec
Link Dodaj komentarz »

9 listopada odbyło się kolejne spotkanie z cyklu „Czytamy Przedszkolakom” w tym dniu odwiedziła nas grupa maluszków z Kasztankowego Przedszkola z wychowawczynią Jolantą Kotwicką. Podczas spotkania dzieci wysłuchały opowiadania „O trzech kotkach” W. Sutiejewa. Następnie odbyły się warsztaty plastyczne podczas których przedszkolaki wyklejały kotki.

 

08:53, mbpzgorzelec
Link Dodaj komentarz »

7 listopada odbyło się kolejne spotkanie z cyklu „Jesienne czytanie". Tym razem odwiedziła nas grupa sześciolatków z Przedszkola „Pajacyk” z wychowawczynią Jolantą Siostrzonek. Podczas spotkania dzieci wysłuchały wierszy o jesieni z tomiku polskich autorów pt. „Cztery pory roku” oraz „Sto wierszy na każdą okazję”. Były też zagadki, quizy o jesieni, a odgadywanie zagadek wywołało dużo emocji wśród maluchów. W dalszej części spotkania dzieci wykonały piękne jesienne drzewka z kolorowej bibuły. Wizyta przedszkolaków w bibliotece minęła bardzo szybko i wesoło.

08:46, mbpzgorzelec
Link Dodaj komentarz »
1 , 2 , 3 , 4 , 5 ... 58
BĄDŹ NA BIEŻĄCO!!!

Napisz do nas e-mail: czytelnia.mbp.zgorzelec@gmail.com

POLECAMY >>>

Zgorzelecka Biblioteka Cyfrowa