czwartek, 09 marca 2017

3 marca odbyło się kolejne spotkanie klubowiczów Dyskusyjnego Klubu Książki dla dzieci i rodziców. Tematem marcowego spotkania był Dzień Kobiet. Spotkanie rozpoczęliśmy od wiersza Ludwika Jerzego Kerna pt. „Wiersz na Dzień Kobiet”. Następnie wspólnie z rodzicami czytaliśmy opowiadanie Elizy Piotrowskiej pt. „Tupcio Chrupcio. Ja się nie boję”. Podczas spotkania nie zabrakło, uwielbianych przez dzieci, zagadek. Tym razem dotyczyły zawodów wykonywanych przez kobiety. Na zakończenie dzieci wykonały koszyczki z kwiatkami.

15:47, mbpzgorzelec
Link Dodaj komentarz »
środa, 08 marca 2017
Lazurowa Grota na Capri (Włochy), Marmurowe Jaskinie w Chile czy jaskinia świecących robaczków w Waitomo na Wyspie Północnej (Nowa Zelandia)... to tylko kilka z 26 niezwykłych i tajemniczych miejsc, w które mogli przenieść się uczniowie klas VI a i VI b Szkoły Podstawowej "Tęcza" podczas lekcji bibliotecznej.

W ramach zgorzeleckich obchodów Roku św. Brata Alberta Miejska Biblioteka Publiczna zaprosiła z prezentacją „Być dobrym jak chleb. Krakowski szlak śladami św. Brata Alberta” Monikę Hyla. Sala przy kościele św. Józefa Robotnika (2 marca) oraz aula Zespołu Szkół Zawodowych i Licealnych im. Górników i Energetyków Turowa (3 marca) wypełniły się po brzegi.

13.02.2017 Walentynki

15.02.2017 Dzień Kota

17.02.2017 Zdrowe żywienie

20.02.2017 Prezentacja baletnice

22.02.2017 Mądra Sówka

24.02.2017 Czarownice, wiedźmy, wróżki

12:39, mbpzgorzelec
Link Dodaj komentarz »
8 lutego na zaproszenie Pani Jolanty Kotwickiej odwiedziliśmy grupę czterolatków w Kasztankowym Przedszkolu w Zgorzelcu. Podczas spotkania rozmawialiśmy z dziećmi na temat Zimy i zimowych zabaw na śniegu. Następnie przedszkolaki wysłuchały opowiadania Hanny Bechlerowej O zwyczajnym bałwanku ze śniegu ze zbioru opowiadań Zima z białym niedźwiedziem. Na zakończenie spotkania dzieci stworzyły piękny zimowy plakat. Dziękujemy za zaproszenie.

piątek, 03 marca 2017
To temat kolejnego spotkania Dyskusyjnego Klubu Książki „Literiada”, które dobyło się 21 lutego w czytelni naszej biblioteki. Uczestnicy zapoznali się z przygotowaną prezentacją multimedialną oraz zbiorami regionalnymi, dotyczącymi tego ciekawego i obszernego tematu.

czwartek, 02 marca 2017

Informujemy, że w dniach 3 i 6 marca 2017 r. (piątek i poniedziałek) Czytelnia Miejskiej Biblioteki Publicznej w Zgorzelcu będzie nieczynna w godzinach 12:00 - 14.30 (zajęcia edukacyjne dla dzieci). Czytelników prasy i internautów zapraszamy do Oddziału Dla Dzieci i Młodzieży.

 

Za utrudnienia przepraszamy.

12:24, mbpzgorzelec
Link Dodaj komentarz »
wtorek, 28 lutego 2017

Informujemy, że dnia 2 marca 2017 r. (czwartek) Czytelnia, Oddział dla dzieci i Filia nr 2 (przy ul. Iwaszkiewicza) Miejskiej Biblioteki Publicznej w Zgorzelcu będzie czynna do godz. 15:30.

Zapraszamy na spotkanie „Być dobrym jak chleb” Krakowski szlak śladami Brata Alberta w sali przy kościele św. Józefa Robotnika w Zgorzelcu.

15:13, mbpzgorzelec
Link Dodaj komentarz »
wtorek, 21 lutego 2017

Informujemy, że dnia 22 lutego 2017 r. (środa) Filia nr 3 (przy ul. Baczyńskiego) Miejskiej Biblioteki Publicznej w Zgorzelcu będzie czynna do godz. 15:30.13:14, mbpzgorzelec
Link Dodaj komentarz »
piątek, 17 lutego 2017

Informujemy, że w dniach 20 i 21 lutego 2017 r. (poniedziałek i wtorek) Czytelnia Miejskiej Biblioteki Publicznej w Zgorzelcu będzie czynna od godziny 13 (zajęcia edukacyjne dla dzieci). Czytelników prasy i internautów zapraszamy do Oddziału Dla Dzieci i Młodzieży.

Za utrudnienia przepraszamy.12:26, mbpzgorzelec , Ogólne
Link Dodaj komentarz »
czwartek, 16 lutego 2017

Informujemy, że dnia 17 lutego 2017 r. (piątek) Czytelnia Miejskiej Biblioteki Publicznej w Zgorzelcu będzie czynna od godziny 13 (zajęcia edukacyjne dla dzieci). Czytelników prasy i internautów zapraszamy do Oddziału Dla Dzieci i Młodzieży.

Za utrudnienia przepraszamy.16:01, mbpzgorzelec , Ogólne
Link Dodaj komentarz »
piątek, 10 lutego 2017
Ustanowiony przez Parlament RP – trwa od 25 grudnia 2016 roku, kiedy to minęło dokładnie 100 lat od Jego śmierci. Wpisując się w ogólnopolskie uroczystości rocznicowe oraz w związku z 35-leciem Towarzystwa Pomocy noszącego Jego imię, Miejska Biblioteka Publiczna w Zgorzelcu oraz Koło Zgorzeleckie Towarzystwo Pomocy Św. Brata Alberta zapraszają Państwa do udziału w konkursach: literackim i plastycznym, poświęconym postaci Adama Chmielowskiego – powstańca 1863 roku, malarza, zakonnika, społecznika, który został kanonizowany w 1989 roku.

wtorek, 07 lutego 2017

Informujemy, że zmianie ulegną godziny pracy Czytelni Dla Dorosłych. Dnia 8 lutego 2017 r. (środa) będzie czynna od godz. 11:30 (zajęcia edukacyjne dla dorosłych). Czytelników prasy i internautów zapraszamy do Oddziału Dla Dzieci i Młodzieży.

Za utrudnienia przepraszamy.

14:39, mbpzgorzelec
Link Dodaj komentarz »

1 lutego odwiedziliśmy grupę sześciolatków w Przedszkolu nr 8 w Zgorzelcu.

Podczas spotkania rozmawialiśmy z dziećmi na temat obecnej pory roku Zimy, sportach zimowych, zabawach na śniegu. Następnie przedszkolaki wysłuchały opowiadania Wandy Chotomskiej pt. Pingu i przyjaciele. Jest to wesołe opowiadanie o pingwinku Pingu który bardzo często wpada w tarapaty typowe dla małych dzieci. W dalszej części spotkania odbyły się warsztaty plastyczne podczas których dziecko wykonało pingwiny.

09:01, mbpzgorzelec
Link Dodaj komentarz »

1 lutego odwiedziliśmy Przedszkole nr 8 „Pod Słonkiem” w Zgorzelcu. Podczas spotkania dzieci po raz pierwszy miały okazję zobaczyć ilustrowany teatrzyk Kamishibai. Przedszkolaki wysłuchały opowiadania autorstwa Kumiko Yamamoto pt. Szukając Marudka. Jest to wzruszająca opowieść o przyjaźni, wzbogacona pięknymi ilustracjami. Dzieci z wielkim zainteresowaniem wsłuchiwały się w treść opowiadań. Z uwagą śledziły zmieniające się w teatrzyku obrazki, odpowiadając na zadawane pytania.

Na zakończenie spotkania dzieci chętnie wypowiadały się na temat historii chłopca Leosia, który przemierzał deszczowe ulice, plac zabaw i park, w poszukiwaniu zagubionego pieska. Spotkanie bardzo podobało się przedszkolakom. Z dziećmi spotkany się już za miesiąc i opowiemy kolejną historię.

08:58, mbpzgorzelec
Link Dodaj komentarz »
1 , 2 , 3 , 4 , 5 ... 61
BĄDŹ NA BIEŻĄCO!!!

Napisz do nas e-mail: czytelnia.mbp.zgorzelec@gmail.com

POLECAMY >>>

Zgorzelecka Biblioteka Cyfrowa