wtorek, 07 lutego 2017

30 stycznia odwiedziliśmy uczniów klasy III i IV w Szkole Podstawowej Prymus w Zgorzelcu. Podczas spotkania rozmawialiśmy o przyjaźni, miłości, nie tylko do ludzi ale i do zwierząt.

Następnie uczniowie obejrzeli teatrzyk Kamishibai i wysłuchali opowiadania pt. Rower Walentynki z tekstem Christiana Ferrari. Ta forma czytania bardzo się uczniom spodobała, wywołała wiele emocji i uśmiechu. Dzieci z zainteresowaniem słuchały i śledziły ilustracje towarzyszące opowiadaniom.

Następnie uczniowie zostali podzieleni na dwa zespoły, zadaniem każdej z grup było przygotowanie krótkiego opowiadania z ilustracjami i zaprezentowanie przy pomocy „czarodziejskiej skrzynki”. Spotkanie było bardzo udane zarówno uczniowie jak i nauczyciele mieli okazję poznać  teatrzyk Kamishibai jako nową metodę rozwijania czytelnictwa.

08:54, mbpzgorzelec
Link Dodaj komentarz »

30 stycznia odwiedziliśmy uczniów ze Szkoły Podstawowej Prymus w Zgorzelcu. Podczas spotkania uczniowie klasy I i II obejrzeli teatrzyk Kamishibai i wysłuchali opowiadania pt. Rower Walentynki z tekstem Christiana Ferrari (w przekładzie Juliana Brudzewskiego) i z ilustracjami Anne Brouillard.

W opowiadaniu występuje dziewczynka Walentynka która jedzie rowerem, a na swojej drodze spotyka zwierzęta , które chcą, aby dziewczynka podwiozła je na szczyt. W końcu pod ciężarem pasażerów rower się psuje, ale i na to jest rada: Walentynka kupuje samochód i zabiera wesołą gromadkę w dalszą drogę ze sobą.

Po wysłuchaniu opowiadania dyskutowaliśmy na temat przyjaźni zachowania dziewczynki, i o tym jakie zwierzęta Walentynka zabrała na rower . W dalszej części spotkania dzieci otrzymały ilustracje dziewczynki i zwierząt występujących w opowiadaniu. Zadaniem uczniów było stworzenie plakatu do opowiadania. Spotkanie zostało podsumowane prezentacją plakatów klasy I i klasy II.

08:44, mbpzgorzelec
Link Dodaj komentarz »
czwartek, 02 lutego 2017

23 stycznia grupa pięciolatków z Przedszkola nr 12 w Zgorzelcu z wychowawczynią Jolantą Kopaczyńską po raz pierwszy odwiedziła naszą bibliotekę.

Podczas spotkania dzieci dowiedziały się jak można zostać  czytelnikiem oraz jak należy się w niej zachować. Poznały zasady korzystania z biblioteki oraz procesu wypożyczeń książek. Następnie, wysłuchały pełnej humoru opowieści o dziesięciu dzielnych wesołych bałwankach Wandy Chotomskiej pt. Dziesięć bałwanków .

W dalszej części spotkania odbyły się warsztaty plastyczne podczas których przedszkolaki wykonały bałwanki. Na zakończenie wszystkie dzieci otrzymały zakładki. Zadowolone przedszkolaki z entuzjazmem zapowiedziały kolejną wizytę, tym razem pod opieką rodziców. Panie bibliotekarki otrzymały od dzieci piękne kwiaty z bibuły i kolorowa serwetkę. Dziękujemy !

I zapraszamy na następne spotkanie.

08:48, mbpzgorzelec
Link Dodaj komentarz »
wtorek, 24 stycznia 2017

Informujemy, że zmianie ulegną godziny pracy Czytelni Dla Dorosłych. Dnia 1 lutego 2017 r. (środa) będzie czynna od godz. 11:30 (zajęcia edukacyjne dla dorosłych). Czytelników prasy i internautów zapraszamy do Oddziału Dla Dzieci i Młodzieży.

Za utrudnienia przepraszamy.

16:20, mbpzgorzelec
Link Dodaj komentarz »
czwartek, 19 stycznia 2017
Już ćwierć wieku gra Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy, którą wymyślił i niezmiennie dyryguje Jurek Owsiak. Ta największa w Polsce, a może i na świecie akcja charytatywna na dobre wrosła w nasz krajobraz, i cieszy się niesłabnącym zainteresowaniem społeczeństwa.

17 stycznia bibliotekę po raz pierwszy odwiedziły dzieci z Przedszkola Akademia Malucha wraz z opiekunkami. Podczas spotkania Przedszkolaki z zainteresowaniem zapoznały się z nowym dla nich miejscem. Zwiedziły bibliotekę wysłuchały informacji o bibliotece i o zbiorach znajdujących się na półkach. Dowiedziały się jak można zostać czytelnikiem biblioteki, jak należy dbać o książki, poznały zasady wypożyczania książek, zobaczyły jak wygląda karta czytelnika.Następnie wysłuchały opowiadania Joanny Papuzińskiej pt. Agnieszka opowiada bajkę ze zbioru opowiadań Skrzydlatek . W dalszej części spotkania dzieci wykonały piękne laurki dla babci i dziadka z okazji zbliżającego się ich święta.

17:06, mbpzgorzelec
Link Dodaj komentarz »

9 stycznia odwiedziliśmy grupę czterolatków w Kasztankowym Przedszkolu nr 2. Podczas spotkania rozmawialiśmy z dziećmi na temat obecnej pory roku Zimy i dokarmianiu ptaków. Maluch wysłuchały opowiadania pt. Huśtawka sikorek ze zbioru opowiadań Od wiosny do wiosny Stefani Szuchowej i Hanny Zdzitowieckiej. Następnie dzieci wykonały kolorowe ptaki z papieru.

 

16:49, mbpzgorzelec
Link Dodaj komentarz »
wtorek, 17 stycznia 2017

Informujemy, że zmianie ulegną godziny pracy Czytelni Dla Dorosłych. Dnia 18 stycznia 2017 r. (środa) będzie czynna od godz. 11:30 (zajęcia edukacyjne dla dorosłych). Czytelników prasy i internautów zapraszamy do Oddziału Dla Dzieci i Młodzieży.

Za utrudnienia przepraszamy.

15:13, mbpzgorzelec
Link Dodaj komentarz »
wtorek, 10 stycznia 2017

15:57, mbpzgorzelec
Link Dodaj komentarz »

Informujemy, że zmianie ulegną godziny pracy Czytelni Dla Dorosłych. Dnia 11 stycznia 2017 r. (środa) będzie czynna od godz. 11:30 (zajęcia edukacyjne dla dorosłych). Czytelników prasy i internautów zapraszamy do Oddziału Dla Dzieci i Młodzieży.

Za utrudnienia przepraszamy.

11:27, mbpzgorzelec
Link Dodaj komentarz »
poniedziałek, 09 stycznia 2017
15 stycznia odbędzie się jubileuszowy finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Ta bezprecedensowa w świecie akcja charytatywna, niezmiennie organizowana przez jedynego w swoim rodzaju Jurka Owsiaka, służy w tym roku ratowaniu życia i zdrowia dzieci oraz zapewnieniu godnej opieki medycznej seniorom. Wzorem lat ubiegłych, także Miejska Biblioteka Publiczna w Zgorzelcu przyłącza się do zgorzeleckiego finału WOŚP.

środa, 28 grudnia 2016

21 grudnia odwiedziliśmy dzieci w Kasztankowym Przedszkolu, podczas spotkania rozmawialiśmy o zwyczajach i obyczajach świątecznych. Następnie dzieci wysłuchały wierszy Almuth Bartl i Barbara Cratzius z książki pt. Już pachnie Bożym Narodzeniem.

Książka ta wprowadza czytelnika w cudowną atmosferę Adwentu i Święt, dostarcza mnóstwo pomysłów w oczekiwaniu na święta. Na zakończenie spotkania przedszkolaki wykonały przepiękne aniołki które zawieszą na swoich choinkach.

08:41, mbpzgorzelec
Link Dodaj komentarz »

16 grudnia odbyło się ostatnie w tym roku spotkanie dla dzieci i rodziców. Podczas spotkania rozmawialiśmy o tradycjach świąt Bożego Narodzenia, czytaliśmy opowiadanie Gill Guile pt. Cudowne Boże Narodzenie. Jest to opowiadanie o Świętym Mikołaju i jego wesołych pomocnikach. Następnie odbyły się warsztaty plastyczne podczas których dzieci zrobiły choinkę.

08:37, mbpzgorzelec
Link Dodaj komentarz »
czwartek, 22 grudnia 2016

14 grudnia bibliotekę odwiedziła grupa starszaków ze Słonecznego Przedszkola nr 8. Podczas spotkania rozmawialiśmy o tradycjach świąt Bożego Narodzenia. Następnie dzieci wysłuchały opowiadania pt. Magiczne Boże Narodzenie. W dalszej części spotkania przedszkolaki wykonały papierowe aniołki które można powiesić na choince, można też nimi udekorować świąteczny stroik.

12:14, mbpzgorzelec
Link Dodaj komentarz »

Informujemy, że dnia 29 grudnia 2016 r. (czwartek) Filia nr 4 (przy ul. Orzeszkowej - Gimnazjum) Miejskiej Biblioteki Publicznej w Zgorzelcu będzie nieczynna.

11:40, mbpzgorzelec
Link Dodaj komentarz »
BĄDŹ NA BIEŻĄCO!!!

Napisz do nas e-mail: czytelnia.mbp.zgorzelec@gmail.com

POLECAMY >>>

Zgorzelecka Biblioteka Cyfrowa