wtorek, 18 września 2018

Informujemy, że dnia 20 września 2018 r. (czwartek) Czytelnia Miejskiej Biblioteki Publicznej w Zgorzelcu będzie czynna do godz. 15:30 (zajęcia edukacyjne dla młodzieży).

Za utrudnienia przepraszamy.

11:50, mbpzgorzelec
Link Dodaj komentarz »
piątek, 14 września 2018

Miejska Biblioteka Publiczna w Zgorzelcu zaprasza na kolejne spotkanie z literaturą. W piątek (21 września, godz. 17) w Domu Jakuba Böhme gościć będziemy pisarkę Katarzynę Janus, autorkę popularnych powieści obyczajowych: Nigdy nie jest za późno, Życie za życie, Mam na imię Walentyna. Niedługo ukaże się Światło kryje się w mroku, a w końcowej fazie tworzenia znajduje się najnowsza książka tej autorki pt. Sacrum et profanum. Wymienione powieści cieszą się sporą popularnością wśród czytelników. Nas zainteresowało coś jeszcze. Okazuje się, że Katarzyna Janus od 2. roku życia do ukończenia szkoły średniej mieszkała w naszym mieście – była uczennicą nieistniejącej dziś Szkoły Podstawowej nr 4 im. Bolesława Chrobrego, a maturę zdała w Liceum Ogólnokształcącym im. Braci Śniadeckich. Po ukończeniu wrocławskiej Akademii Medycznej, w Lesznie rozpoczęła praktykę lekarską, jest pediatrą i specjalistą chorób płuc i rehabilitacji medycznej. Serdecznie zapraszamy na spotkanie z naszą – przynajmniej w pewnym stopniu – pisarką.

12:26, mbpzgorzelec
Link Dodaj komentarz »
środa, 12 września 2018

8 września Zgorzelec kolejny raz uczestniczył w ogólnopolskim Narodowym Czytaniu. Tym razem na skwerze ks. Jerzego Popiełuszki rozbrzmiewały fragmenty Przedwiośnia Stefana Żeromskiego oraz patriotyczne strofy zaczerpnięte z twórczości Jana Kochanowskiego i Cypriana Kamila Norwida. Humory publiczności dopisały, co było także zasługą prowadzącego - urodzonego w Zgorzelcu Pawła Koślika, dzisiaj znanego i cenionego aktora Teatru Kamienica w Warszawie.

poniedziałek, 03 września 2018

Informujemy, że ze względu na realizację projektu O finansach w bibliotece Piąta edycja, Flia nr 1 - Multimedialna Biblioteka Popkulturalna (przy ul. Orzeszkowej 30a) - we wrześniu będzie nieczynna w dniach 04.09., 11.09. oraz 18.09.2018 r.

Za utrudnienia przepraszamy.

12:13, mbpzgorzelec
Link Dodaj komentarz »
czwartek, 30 sierpnia 2018

28.08.2018, 30.08.218 – Cudowne podróże w bibliotece

15:00, mbpzgorzelec
Link Dodaj komentarz »

Limit kodów do LEGIMI na 2018 rok został wyczerpany.

Czytelnicy już posiadający kody nadal będą mogli korzystać z usługi bez ograniczeń.

10:04, mbpzgorzelec
Link Dodaj komentarz »
30 sierpnia 2018 r. (czwartek)

 

- z powodu prowadzonych prac remontowych przy ulicy Bohaterów Getta –

 

WEJŚCIE do biblioteki WYŁĄCZNIE z drugiej strony budynku, od strony podwórka.
08:30, mbpzgorzelec
Link Dodaj komentarz »
środa, 29 sierpnia 2018
29 sierpnia 2018 r. (środa)

 

- z powodu prowadzonych prac remontowych przy ulicy Bohaterów Getta –

 

WEJŚCIE do biblioteki WYŁĄCZNIE z drugiej strony budynku, od strony podwórka.
08:16, mbpzgorzelec
Link Dodaj komentarz »
wtorek, 28 sierpnia 2018

Sobotnie spotkanie z filozofią - w ramach Święta Starego Miasta Jakuby - wypełnił niezwykle interesujący wykład dr. Sławomira Barcia pt. „Nauki Buddy, a współczesność”. Dr Barć jest pracownikiem Zakładu Filozofii Współczesnej Instytutu Filozofii Uniwersytetu Wrocławskiego. Instytut ten patronuje spotkaniom filozoficznym organizowanym przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Zgorzelcu. Na wykład pod bibliotecznymi namiotami przybyło około 30 osób, które w skupieniu – dodatkowo wymuszonym hałaśliwymi odgłosami miejskiego święta - i z dużym zainteresowaniem wysłuchały prelekcji. Pozytywne opinie słuchaczy pozwalają snuć plany na przyszłość – z całą pewnością nie była to ostatnia wizyta dr. Barcia w Zgorzelcu i w naszej bibliotece, już myślimy o kolejnym spotkaniu w nieco bardziej sprzyjających, kameralnych warunkach.

W niedzielę (26 sierpnia) bibliotekarze i zaprzyjaźniona z biblioteką malarka - Krystyna Adler, prowadzili warsztaty plastyczne dla dzieci. Zainteresowanie wykonywaniem prac – także przy użyciu szablonów – przekroczyło nasze najśmielsze oczekiwania. Ponad setka dzieciaków wykonała – pod okiem fachowych opiekunów – swe oryginalne prace artystyczne, z których była dumna i zabrała je do domu.

Dziękujemy wszystkim za liczne przybycie i za wspólną zabawę. Czytajcie książki i przychodźcie na nasze imprezy. Zapraszamy.

24.08.2018

25.08.2018

26.08.2018

15:56, mbpzgorzelec
Link Dodaj komentarz »
poniedziałek, 27 sierpnia 2018
28 sierpnia 2018 r. (wtorek)

 

- z powodu prowadzonych prac remontowych przy ulicy Bohaterów Getta –

 

WEJŚCIE do biblioteki WYŁĄCZNIE z drugiej strony budynku, od strony podwórka.
08:08, mbpzgorzelec
Link Dodaj komentarz »

21.08.2018

Duszki, stworki i potworki czyli jak pokonać strach

23.08.2018

Mały dziennikarz – tajniki dziennikarskiej zabawy

08:07, mbpzgorzelec
Link Dodaj komentarz »
wtorek, 21 sierpnia 2018

Tegoroczne święto literatury narodowej odbywa się w 100. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. W związku z tą okolicznością przedmiotem czytania będzie w tym roku nie tylko lektura główna, którą z woli internautów jest Przedwiośnie Stefana Żeromskiego, lecz także zaproponowana przez patronującą wydarzeniu Parę Prezydencką „Antologia Niepodległości”. Miejska Biblioteka Publiczna w Zgorzelcu zaprasza wszystkich Państwa do aktywnego udziału w naszym Narodowym Czytaniu – 8 września (sobota, godz. 16), skwer ks. Jerzego Popiełuszki. (W przypadku opadów deszczu czytanie odbędzie się w pobliskim MDK). Czytanie tym razem poprowadzi urodzony w Zgorzelcu aktor Teatru Kamienica w Warszawie Paweł Koślik, absolwent zgorzeleckiego LO im. Braci Śniadeckich oraz Akademii Teatralnej im. Aleksandra Zelwerowicza w Warszawie. Chętni do publicznego czytania proszeni są o zgłaszanie się do wypożyczalni MBP (ul. Bohaterów Getta 1, parter), gdzie czekają – do godz. 16 w piątek, 31 sierpnia - przygotowane fragmenty Przedwiośnia. Liczba fragmentów jest ograniczona, więc kto pierwszy ten lepszy.

13:23, mbpzgorzelec
Link Dodaj komentarz »

To tytuł warsztatów filozoficznych, na które zaprasza Miejska Biblioteka Publiczna w Zgorzelcu. Warsztaty odbędą się 25 sierpnia (godz. 14) w ramach Święta Starego Miasta Jakuby 2018, a tytułową prelekcję wygłosi dr Sławomir Barć z Zakładu Filozofii Współczesnej Instytutu Filozofii Uniwersytetu Wrocławskiego – patrona IX bibliotecznych spotkań z filozofią. Zapraszamy wszystkich zainteresowanych do namiotu biblioteki, który znajdziecie Państwo nad Nysą, na tradycyjnym terenie corocznych Jakubów.

09:57, mbpzgorzelec
Link Dodaj komentarz »
BĄDŹ NA BIEŻĄCO!!!

Napisz do nas e-mail: czytelnia.mbp.zgorzelec@gmail.com

POLECAMY >>>

Zgorzelecka Biblioteka Cyfrowa