czwartek, 24 listopada 2011
Miłą niespodziankę sprawiły nam dzieci z Przedszkola nr 2 z panią Aliną Lenczewską, odwiedzając naszą bibliotekę. Tematem spotkania były „Baśnie, bajki, legendy”. Na spotkaniu dzieci dowiedziały się jaka jest różnica pomiędzy bajką, baśnią a legendą. Wysłuchały bajki W. Drabika pt. „Tomcio Paluch”. Na zakończenie spotkania obejrzały prezentację multimedialną pt. „Jaka to bajka?”. Zapraszamy ponownie.

25 listopada 2011 r. o godz.: 16:00 zapraszamy na spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki w Oddziale dla dzieci i młodzieży. Tematem spotkania będą "Misie w bajkach i baśniach".

środa, 23 listopada 2011

Miejska Biblioteka Publiczna i Muzeum Łużyckie w Zgorzelcu zapraszają na spotkanie z Mirosławem Maciorowskim autorem książki "Sami swoi i obcy" - przejmujących wspomnień żyjących jeszcze przedstawicieli pokolenia przesiedleńców i ich potomków.

25 listopad 2011 r.godz. 17:30
Muzeum Łużyckie ul. Daszyńskiego 15 (Przedmieście Nyskie)

wtorek, 22 listopada 2011
W piątek (18 listopada) sala widowiskowa zgorzeleckiego MDK wypełniła się serdecznymi, ciepłymi wspomnieniami. Nasze VIII Zaduszki Poetyckie w całości poświęcone były życiu i twórczości Mariana Szałeckiego oraz jego żonie Jadwidze, którzy niespodziewanie odeszli w sierpniu tego roku.
wtorek, 15 listopada 2011
W poniedziałkowy wieczór (14 listopada) nasza biblioteka była miejscem prezentacji niezwykłej książki pt. „Goerli i Gregorek. Bajeczna kocia miłość nad Nysą”, autorstwa pana Joachima Otto. Ten ciepły „koci (polsko-niemiecki) romans” ma szansę stać się drogowskazem i nowym impulsem w budowaniu właściwego sąsiedztwa nad Nysą Łużycką. W spotkaniu uczestniczyły panie ze Stowarzyszenia Interclub Femina Zgorzelec-Goerlitz.

14.11.2011 r. Pani dyrektor Danuta Korejke wraz z delegacją pracowników MPB w Zgorzelcu uczestniczyła w otwarciu Biblioteki przy Miejskim Klubie Seniora. Uroczystość swoją obecnością zaszczycił Pan Burmistrz Miasta Zgorzelca Rafał Gronicz oraz wielu zaproszonych gości. Były kwiaty i gratulacje, a także życzenia dalszych bibliotecznych sukcesów!

14.11.2011 r. bibliotekę odwiedziła grupa uczniów ze Szkoły Podstawowej nr 3 klasa O „A” z Panią Anitą Kupińską. Spotkanie upłynęło pod hasłem „W krainie smoków”. Czytaliśmy legendy „O smoku Wawelskim”, „Legendę o św. Jerzym”, oraz wiersze „Smok” Jana Brzechwy i Teresy Farenc „O smokach”.
Dzieci obejrzały prezentację multimedialną pt. „Smoki, smoczki i smoczyska”. Było dużo śmiechu i zabawy.

Z uczniami ze Szkoły Podstawowej nr 3 spotkamy się niebawem.
poniedziałek, 14 listopada 2011

Biblioteka bierze udział w programie z zakresu profilaktyki uzależnień pod hasłem "UZALEŻNIENIE - TWÓJ WYBÓR", finansowanego przez Wydział Spraw Społecznych przy Urzędzie Miasta Zgorzelec.

Współpracują z nami:

  • Stowarzyszenie Profilaktyki i Profesjonalnej Pomocy Osobom Uzależnionym SUBSIDIUM ul. Warszawska 37a tel./fax: (75) 775 87 00 strona www: http://subsidium.arrakis.pl
  • Poradnia Terapii Uzależnienia od Alkoholu i Współuzależnienia WS - SP ZOZ w Zgorzelcu ul. Staszica 5 (I piętro) tel. (75) 77 52 621
  • Poradnia Terapii Uzależnień od Substancji Psychoaktywnych WS - SP ZOZ w Zgorzelcu ul. Warszawska 37A tel. (75) 77 58 700,
  • Komenda Powiatowa Policji w Zgorzelcu ul. Boh. II Armii Wojska Polskiego 12G tel. (75) 64 94 200 (dyżurny)
  • Pedagog szkolny
środa, 09 listopada 2011

Miejska Biblioteka Publiczna w Zgorzelcu i Przyjaciele zapraszają na VIII Zaduszki Poetyckie poświęcone pamięci poety, publicysty i animatora kultury Mariana Szałeckiego.

18 listopada 2011 godz. 17.00 w Miejskim Domu Kultury
Tym razem w naszej czytelni doszło do sympatycznego spotkania policjantów z Zespołu Prewencji Kryminalnej KPP w Zgorzelcu oraz blisko sześćdziesięciorga przedszkolaków i uczniów klas zerowych. Tematem spotkania było bezpieczeństwo w ruchu drogowym. Na zaproszenie Działu Dziecięco-Młodzieżowego ciekawą prezentację przedstawili aspirant Ewa Wojteczek i mł. aspirant Daniel Kuriata.
poniedziałek, 07 listopada 2011
Spotkanie DKK dnia 31.10.11 r. w naszej bibliotece było bardzo uroczyste połączone z wręczeniem dyplomów na Najaktywniejszego Czytelnika w Bibliotece. Do konkursu zgłosiło się 12 aktywnych czytelników, którzy otrzymali dyplomy i nagrody książkowe. Tematem spotkania DKK była Rodzina. Czytaliśmy fragmenty książek : „Przerwany oddech”, „Opowieści rodzinne”, „Kapryśna piątkowa sobota”, „Tajemnica człowieka z blizną”, „Korniszonek” oraz dyskutowaliśmy o problemach rodzinnych w życiu i w polecanych książkach.
środa, 02 listopada 2011

W sali kinowej MDK w Zgorzelcu odbyło się spotkanie z reżyserem filmowym Januszem Kondratiukiem. Współorganizatorem imprezy była Miejska Biblioteka Publiczna.

Spotkanie poprzedziła projekcja najnowszego filmu reżysera "Milion dolarów". Widownia, która przybyła bardzo licznie, przychylnie oceniła film. Komedia bardzo się podobała, świadczyły o tym wielkie brawa po zakończeniu projekcji. Reżyser w sposób humorystyczny i ciekawy odpowiadał na pytania publiczności. Spotkanie to na długo pozostanie w pamięci. Było niezwykle udane.

13:25, mbpzgorzelec
Link Dodaj komentarz »
piątek, 28 października 2011

Biblioteka LO im. Braci Śniadeckich gościła w piątek (28 października) znanego reżysera filmowego Janusza Kondratiuka. Absolwent łódzkiej Filmówki ma w swoim dorobku m.in. „Niedzielę Barabasza”, „Dziewczyny do wzięcia”, „Wniebowzięci” – we współpracy z bratem, Andrzejem Kondratiukiem , „Noc św. Mikołaja” oraz najnowszy film „Milion dolarów”. – Nie dajcie sobie wmówić, że jesteście do niczego – reżyser starał się przekazać grupie uczniów uczestniczących w spotkaniu.


środa, 26 października 2011
Dnia 24.10.2011 jak co tydzień naszą bibliotekę odwiedziła klasa O „A” z Panią Anitą Kupińską. Temat spotkania był nietypowy: "Moja rodzina, mój kolega, moja koleżanka, mój przyjaciel, moja przyjaciółka". W czasie spotkania czytaliśmy wiersze o tematyce rodzinnej i przyjaźni. Dzieci opowiadały z czym im się kojarzy dom rodzinny i kto do tej najbliższej rodziny należy. Rozmawialiśmy o środowisku szkolnym w którym najważniejsza jest Pani wychowawczyni. Uczniowie nawzajem opowiadali o swoich kolegach, koleżankach i przyjaciołach. Staraliśmy się dzieciom uświadomić jak ważna w życiu jest rodzina, przyjaźń i szacunek do innych ludzi. Na koniec spotkania każde dziecko narysowało portret swojego przyjaciela. Kolejne spotkanie odbyło się 27.10.2011. W naszej bibliotece gościła Pani Izabela Adamowska z klasą 0 "B". Temat był podobny. Rozmawialiśmy o szkole, swoich przyjaźniach i rodzinie. Dzieci z dużym zainteresowaniem wysłuchały "Opowiadania o pewnym Marku" oraz wierszy ze zbioru "Album rodzinny", "Najważniejsza jest rodzina". Zapraszamy na kolejne spotkania.
Uczniowie z IV klasy Technikum Budowlanego z ZSZ im. E. Plater uczestniczyli dnia 24.10.2011 w zwiedzaniu wystawy "Świat, poema naiwne" i lekcji o Czesławie Miłoszu.

BĄDŹ NA BIEŻĄCO!!!

Napisz do nas e-mail: czytelnia.mbp.zgorzelec@gmail.com

POLECAMY >>>

Zgorzelecka Biblioteka Cyfrowa