czwartek, 28 lipca 2011

Przedstawienie było niesamowite !

Wielkie zaangażowanie małych aktorów, scenografów i reżyserów, płynące prosto z serca. Piękna sceneria oraz nastrojowa muzyka wprowadziła widzów w świat baśni. Talent i dynamika, cudowne zakończenie...cóż więcej można dodać....

Radość, uśmiech, dobra zabawa, a połowa wakacji za nami.

Zapraszamy na kolejne spotkania.

 

środa, 27 lipca 2011

ZAPRASZAMY  do Oddziału dla Dzieci  i Młodzieży, można tam znaleźć ciekawe książki.

Wystarczy przyjść, zapisać się ( kto jeszcze tego nie zrobił ), wypożyczyć i przeczytać.

wtorek, 26 lipca 2011

Kolejne wakacyjne spotkanie za nami. Było bajkowo i kolorowo. Uczestnicy wspólnie przeczytali  bajkę o Kopciuszku. Następnie wykonali całą scenografię oraz kukiełki niezbędne do przedstawienia teatralnego.

Role rozdzielone , rekwizyty zrobione, wszystko gotowe!

Na przedstawienie teatralne o Kopciuszku w wykonaniu naszych młodych czytelników zapraszamy!

Czwartek 28.07.2011 godz 11.00 - Oddział dla Dzieci 

Poznajcie historię naszego miasta i powiatu. Odwiedźcie Czytelnię Miejskiej Biblioteki Publicznej w Zgorzelcu. Wśród zbiorów regionalnych znajdziecie wiele interesujących wiadomości na temat historii, przyrody, a nawet podań i legend naszych okolic.

Posiadamy także ciekawą kolekcję historycznych widokówek.

Zapraszamy!piątek, 22 lipca 2011
"Korniszonek" to tytuł książki Grażyny Bąkiewicz polecanej przez nas młodym czytelnikom na okres wakacji. Na wczorajszym spotkaniu uczestnicy wspólnie przeczytali fragmenty "Korniszonka". Rozwiązywali też krzyżówki, rebusy i zagadki dotyczące książki. Następnie przy pomocy bibliotekarza zapoznali się z możliwością korzystania z internetowego portalu "Lubię czytać". Czytajmy dalej!

czwartek, 21 lipca 2011

"Moja ulubiona książka" - pod takim hasłem zorganizowaliśmy dwudniowy cykl spotkań z naszymi najmłodszymi czytelnikami.

W pierwszy dzień dzieci, które odwiedziły bibliotekę, z wielkim zaangażowaniem opowiadały o swoich najukochańszych książkach. Następnie namalowały ilustracje swojej ulubionej bajki. Oglądały również z zainteresowaniem książki polecone przez panie bibliotekarki.

Następnego dnia panie z Oddziału dla Dzieci odwiedziły zaprzyjaźnione Kasztankowe Przedszkole. Przedstawiły przedszkolakom bajki swojego dzieciństwa. Dzieci chętnie opowiedziały o swoich ulubionych książkach i z wielkim przejęciem narysowały do nich ilustracje.

środa, 20 lipca 2011

... a na pewno w bibliotece.

Słuchając bajki Moniki Maciewicz "Bajki pełne marzeń" dzieci wyczarowały piekne krasnoludki i inne postacie z plasteliny. Na dziecięcą wyobraźnię wpłynęła wzruszająca opowieść o elfce zakochanej w krasnoludku. Oczywiście jak to w bajkach wszystko dobrze się skończyło.Nasze spotkanie także. Magiczny nastrój pozostał.

Wakacje trwają nadal, kolejne spotkania będą tak samo ciekawe!

 

poniedziałek, 18 lipca 2011

Uwaga!

Zapraszamy do naszej Wypożyczalni. Nowości już są na półce!

Każdy znajdzie coś dla siebie!

Polecamy niektóre z nich:

- Piekara J., Płomień i krzyż ,t 1

- Lackberg C., Niemiecki bękart

- Skinner  E. B., Zbrodnia

- Degórska I., Pamięć krwi

- Celmer Z., O co pytają nastolatki

- Szurowska B., Anoreksja w rodzinie

- Twardowski J., Stale być blisko

 

czwartek, 14 lipca 2011

Naprawdę było strasznie....

Bibliotekę nawiedziły duchy - oczywiście te, które można spotkać w legendach i baśniach okolic Zgorzelca. Zaprosiły one naszych czytelników w wirtualną wędrówkę szlakiem tajemniczych zamków i pałaców. Dzieci zwiedziły min.: zamek Czocha, zamek Chojnik, pałac w Radomierzycach, zamek Kliczków. To spotkanie zostało utrwalone przez lokalną telewizję kablową. Po tak interesującej wycieczce namalowanie Białej Damy nie sprawiło żadnej trudności. Oto niektóre duszki!Dzisiaj odwiedziły naszą bibliotekę dzieci z Centrum Profilaktyki Dzieci i Młodzieży Gawrosz. Podczas spotkania poznały wiele pożytecznych zasad. Kąpać się i pływać można tylko w miejscach dozwolonych (najlepiej pod okiem ratownika). Na plażę trzeba wziąć krem z filtrem, nakrycie głowy i zapas napojów. Wychodząc w góry należy zostawić wiadomość o trasie wycieczki. Okazało się, że wiele z tych zasad jest dzieciom bardzo dobrze znana. Uczestnicy spotkania rozwiązali krzyżówkę związaną ze znajomością wakacyjnego bezpieczeństwa. Przeprowadziliśmy też mini-wywiady z naszymi czytelnikami. Najciekawsze prezentujemy.

Zakończyliśmy spotkanie życzeniami udanych i bezpiecznych wakacji.

środa, 13 lipca 2011

Trwają wakacje. Temat kolejnego spotkania to: "Ślimaki i ich świat". Nasi młodzi czytelnicy pogłębili wiedzę przyrodniczą, dowiadując się ciekawych rzeczy o życiu ślimaków, np.: w Polsce żyje 229 gatunków, niektóre żyją nawet 15 lat. Na koniec spotkania wspólnie wykonano pracę plastyczną - makietę łąki z kolorowymi ślimakami.

Dnia 12 lipca dzieci i młodzież odwiedzająca naszą bibliotekę zapoznała się z zasadami korzystania z bezpiecznego Internetu. "Nie można ufać nieznajomym - nie umawiać się na spotkania, nie podawać adresu i numeru telefonu." Uczestnikom spotkania rozdano zeszyty ćwiczeń "Poznaj Bezpieczny Internet", opracowane przez Fundację Dzieci Niczyje we współracy z Fundacją Orange. Po wypełnieniu wszystkich misji dzieci obiecały bezpiecznie korzystać z Internetu.poniedziałek, 11 lipca 2011

W sobotę nasz kolega Aleksander (współtwóraca tego bloga) przeżywał swój najszczęśliwszy dzień w życiu. W romantycznej scenerii średniowiecznego kościoła p.w. Wniebowzięcia NMP w Żaganiu, w obecności zaproszonych gości a także naszych koleżanek z pracy, Młoda Para powiedziała sakramentalne TAK. Było dużo radości i serdecznych życzeń, do których jeszcze raz się dołączamy.

 

piątek, 08 lipca 2011

Wczoraj rozpoczęliśmy cykl spotkań wakacyjnych dla dzieci. Wspólnie powędrowaliśmy do Czech, gdzie spotkaliśmy rozbójnika Rumcajsa z Cypiskiem, Makową Panienkę z Emanuelem i inne ciekawe postacie z legend naszych sąsiadów. Końcowym efektem tego spotkania były prace plastyczne wykonanae przez uczestniczące dzieci. Niektóre z nich tutaj przedstawiamy.

środa, 06 lipca 2011
Nasza biblioteka przygotowała ciekawy program wakacyjny dla dzieci, które zostają w mieście. W tym roku będzie zdrowo, ekologicznie, tajemniczo, kosmicznie i nie zabraknie oczywiście dobrej zabawy. Zapraszamy dzieci w każdy wtorek i czwartek od godz. 11.00 do godz.13.00.

Szczegółowy program na lato w Oddziale dla Dzieci i Młodzieży zamieszczamy w dalszej części postu.
BĄDŹ NA BIEŻĄCO!!!

Napisz do nas e-mail: czytelnia.mbp.zgorzelec@gmail.com

POLECAMY >>>

Zgorzelecka Biblioteka Cyfrowa