wtorek, 05 lipca 2011

Zapraszamy internautów do wzięcia udziału w konkursie. Wystarczy napisać pracę na jeden z podanych tematów. Do wygrania pięć czytników e-booków eClicto.

Pracę opublikuj jako wpis na swoim blogu na Blox.pl, otaguj ją wyrażeniem ewykluczeni_konkurs i… czekaj na rozwiązanie. Pamiętaj, że możesz zgłosić dowolną liczbę wpisów na dowolny z podanych tematów. Konkurs trwa od 7 czerwca do 30 września. Zwycięzców poznamy 7 października.

"Najpiękniejszy zakątek w moim mieście Zgorzelcu" - to kolejny konkurs, tym razem fotograficzny.

Podziwiajcie uroki naszego miasta, wyszukujcie ciekawe zakątki o walorach historycznych i przyrodniczych, fotografujcie a interesujące zdjęcia przynoście do biblioteki.

Szczegóły zawarte są w regulaminie konkursu - DO POBRANIA TUTAJ. Zapraszamy!

Po raz kolejny zapraszamy dzieci i młodzież do wzięcia udziału w konkursie plastycznym "Portret filozofa Jakuba Bohme". Regulamin znajduje się na naszej stronie internetowej i plakatach promujących konkurs.

Rozstrzygnięcie nastąpi w sierpniu podczas obchodów święta starego miasta.

Przewidziane będą ciekawe nagrody, jeszcze raz zachęcamy - malujcie!

poniedziałek, 04 lipca 2011

W związku z rozpoczęciem się wakacji zmieniamy godziny otwarcia biblioteki.

15:09, mbpzgorzelec , Ogólne
Link Dodaj komentarz »

W sobotę 2 lipca w domu przysłupowym Zagroda Kołodzieja odbyło się spotkanie z cyklu "Czytanie w tajemniczych miejscach". Swoją twórczość przybliżyła nam Róža Domašcyna serbołużycka poetka i tłumaczka. W latach 1968-1972 pracowała w redakcji serbołużyckiego pisma dla dzieci i młodzieży "Płojmo" i w gazecie codziennej "Nowa Doba". Od roku 1970 publikuje wiersze w prasie serbołużyckiej. Od roku 1990 jest niezależną pisarką i wydaje pierwszy tomik poezji "Wróćo ja doprědka du". Następne jej tomiki wierszy: "Zaungucker", "Pře wšě płoty", "Zwischen gangbein und springbein", "Der Hase im Ärmel" (serbołużycka bajka), "Selbstredend selbzweit selbdritt", "Kunstgriff am netzwerg", "Pobate bobate", "My na agra" ukazywały się w języku serbołużyckim i niemieckim, przetłumaczone zostały na wiele języków słowiańskich i zachodnioeuropejskich. Otrzymała nagrody: nominacja do Nagrody im. Mörike Miasta Fellbach (1994 r.), Nagrodę im. Ćisińskiego (1995 r.) i Nagrodę Anny Seghers (1998 r.).

Zaproszeni goście byli zadowoleni ze spotkania z poetką.

 

  

W ubiegły czwartek odbyła się wycieczka bibliotekarzy z powiatu zgorzeleckiego, zorganizowana przez pracowników naszej biblioteki. Zwiedziliśmy III Saksońską Wystawę Krajową. Główne miejsce ekspozycji znajduje się w Kaisertrutz - okrągłej baszcie obronnej z końca XV wieku. Przedstawia ona życie toczące się na szlaku "via regia" pomiędzy Frankfurtem nad Menem a Krakowem. Zakupiony bilet upoważnił nas też do zwiedzenia Muzeum Przyrodniczego, w którym poznać można zwierzęta z całego świata.

Gorąco polecamy obejrzenie obydwu wystaw!

Więcej informacji na temat wystawy znajduje się TUTAJ.

A to (na zachętę) parę zdjęć.

 

 

 


  

 

 

 

Będziecie mogli tutaj znależć opisy wydarzeń z życia biblioteki, informacje o przeprowadzanych konkursach oraz recenzje nowonabytych książek.

Zapraszamy do częstego odwiedzania naszego blogu. My natomiast postaramy się, aby był on jak najbardziej aktualny.

1 ... 86
 
BĄDŹ NA BIEŻĄCO!!!

Napisz do nas e-mail: czytelnia.mbp.zgorzelec@gmail.com

POLECAMY >>>

Zgorzelecka Biblioteka Cyfrowa