wtorek, 28 lutego 2017

Informujemy, że dnia 2 marca 2017 r. (czwartek) Czytelnia, Oddział dla dzieci i Filia nr 2 (przy ul. Iwaszkiewicza) Miejskiej Biblioteki Publicznej w Zgorzelcu będzie czynna do godz. 15:30.

Zapraszamy na spotkanie „Być dobrym jak chleb” Krakowski szlak śladami Brata Alberta w sali przy kościele św. Józefa Robotnika w Zgorzelcu.

15:13, mbpzgorzelec
Link Dodaj komentarz »
wtorek, 21 lutego 2017

Informujemy, że dnia 22 lutego 2017 r. (środa) Filia nr 3 (przy ul. Baczyńskiego) Miejskiej Biblioteki Publicznej w Zgorzelcu będzie czynna do godz. 15:30.13:14, mbpzgorzelec
Link Dodaj komentarz »
piątek, 17 lutego 2017

Informujemy, że w dniach 20 i 21 lutego 2017 r. (poniedziałek i wtorek) Czytelnia Miejskiej Biblioteki Publicznej w Zgorzelcu będzie czynna od godziny 13 (zajęcia edukacyjne dla dzieci). Czytelników prasy i internautów zapraszamy do Oddziału Dla Dzieci i Młodzieży.

Za utrudnienia przepraszamy.12:26, mbpzgorzelec , Ogólne
Link Dodaj komentarz »
czwartek, 16 lutego 2017

Informujemy, że dnia 17 lutego 2017 r. (piątek) Czytelnia Miejskiej Biblioteki Publicznej w Zgorzelcu będzie czynna od godziny 13 (zajęcia edukacyjne dla dzieci). Czytelników prasy i internautów zapraszamy do Oddziału Dla Dzieci i Młodzieży.

Za utrudnienia przepraszamy.16:01, mbpzgorzelec , Ogólne
Link Dodaj komentarz »
piątek, 10 lutego 2017
Ustanowiony przez Parlament RP – trwa od 25 grudnia 2016 roku, kiedy to minęło dokładnie 100 lat od Jego śmierci. Wpisując się w ogólnopolskie uroczystości rocznicowe oraz w związku z 35-leciem Towarzystwa Pomocy noszącego Jego imię, Miejska Biblioteka Publiczna w Zgorzelcu oraz Koło Zgorzeleckie Towarzystwo Pomocy Św. Brata Alberta zapraszają Państwa do udziału w konkursach: literackim i plastycznym, poświęconym postaci Adama Chmielowskiego – powstańca 1863 roku, malarza, zakonnika, społecznika, który został kanonizowany w 1989 roku.

wtorek, 07 lutego 2017

Informujemy, że zmianie ulegną godziny pracy Czytelni Dla Dorosłych. Dnia 8 lutego 2017 r. (środa) będzie czynna od godz. 11:30 (zajęcia edukacyjne dla dorosłych). Czytelników prasy i internautów zapraszamy do Oddziału Dla Dzieci i Młodzieży.

Za utrudnienia przepraszamy.

14:39, mbpzgorzelec
Link Dodaj komentarz »

1 lutego odwiedziliśmy grupę sześciolatków w Przedszkolu nr 8 w Zgorzelcu.

Podczas spotkania rozmawialiśmy z dziećmi na temat obecnej pory roku Zimy, sportach zimowych, zabawach na śniegu. Następnie przedszkolaki wysłuchały opowiadania Wandy Chotomskiej pt. Pingu i przyjaciele. Jest to wesołe opowiadanie o pingwinku Pingu który bardzo często wpada w tarapaty typowe dla małych dzieci. W dalszej części spotkania odbyły się warsztaty plastyczne podczas których dziecko wykonało pingwiny.

09:01, mbpzgorzelec
Link Dodaj komentarz »

1 lutego odwiedziliśmy Przedszkole nr 8 „Pod Słonkiem” w Zgorzelcu. Podczas spotkania dzieci po raz pierwszy miały okazję zobaczyć ilustrowany teatrzyk Kamishibai. Przedszkolaki wysłuchały opowiadania autorstwa Kumiko Yamamoto pt. Szukając Marudka. Jest to wzruszająca opowieść o przyjaźni, wzbogacona pięknymi ilustracjami. Dzieci z wielkim zainteresowaniem wsłuchiwały się w treść opowiadań. Z uwagą śledziły zmieniające się w teatrzyku obrazki, odpowiadając na zadawane pytania.

Na zakończenie spotkania dzieci chętnie wypowiadały się na temat historii chłopca Leosia, który przemierzał deszczowe ulice, plac zabaw i park, w poszukiwaniu zagubionego pieska. Spotkanie bardzo podobało się przedszkolakom. Z dziećmi spotkany się już za miesiąc i opowiemy kolejną historię.

08:58, mbpzgorzelec
Link Dodaj komentarz »

30 stycznia odwiedziliśmy uczniów klasy III i IV w Szkole Podstawowej Prymus w Zgorzelcu. Podczas spotkania rozmawialiśmy o przyjaźni, miłości, nie tylko do ludzi ale i do zwierząt.

Następnie uczniowie obejrzeli teatrzyk Kamishibai i wysłuchali opowiadania pt. Rower Walentynki z tekstem Christiana Ferrari. Ta forma czytania bardzo się uczniom spodobała, wywołała wiele emocji i uśmiechu. Dzieci z zainteresowaniem słuchały i śledziły ilustracje towarzyszące opowiadaniom.

Następnie uczniowie zostali podzieleni na dwa zespoły, zadaniem każdej z grup było przygotowanie krótkiego opowiadania z ilustracjami i zaprezentowanie przy pomocy „czarodziejskiej skrzynki”. Spotkanie było bardzo udane zarówno uczniowie jak i nauczyciele mieli okazję poznać  teatrzyk Kamishibai jako nową metodę rozwijania czytelnictwa.

08:54, mbpzgorzelec
Link Dodaj komentarz »

30 stycznia odwiedziliśmy uczniów ze Szkoły Podstawowej Prymus w Zgorzelcu. Podczas spotkania uczniowie klasy I i II obejrzeli teatrzyk Kamishibai i wysłuchali opowiadania pt. Rower Walentynki z tekstem Christiana Ferrari (w przekładzie Juliana Brudzewskiego) i z ilustracjami Anne Brouillard.

W opowiadaniu występuje dziewczynka Walentynka która jedzie rowerem, a na swojej drodze spotyka zwierzęta , które chcą, aby dziewczynka podwiozła je na szczyt. W końcu pod ciężarem pasażerów rower się psuje, ale i na to jest rada: Walentynka kupuje samochód i zabiera wesołą gromadkę w dalszą drogę ze sobą.

Po wysłuchaniu opowiadania dyskutowaliśmy na temat przyjaźni zachowania dziewczynki, i o tym jakie zwierzęta Walentynka zabrała na rower . W dalszej części spotkania dzieci otrzymały ilustracje dziewczynki i zwierząt występujących w opowiadaniu. Zadaniem uczniów było stworzenie plakatu do opowiadania. Spotkanie zostało podsumowane prezentacją plakatów klasy I i klasy II.

08:44, mbpzgorzelec
Link Dodaj komentarz »
czwartek, 02 lutego 2017

23 stycznia grupa pięciolatków z Przedszkola nr 12 w Zgorzelcu z wychowawczynią Jolantą Kopaczyńską po raz pierwszy odwiedziła naszą bibliotekę.

Podczas spotkania dzieci dowiedziały się jak można zostać  czytelnikiem oraz jak należy się w niej zachować. Poznały zasady korzystania z biblioteki oraz procesu wypożyczeń książek. Następnie, wysłuchały pełnej humoru opowieści o dziesięciu dzielnych wesołych bałwankach Wandy Chotomskiej pt. Dziesięć bałwanków .

W dalszej części spotkania odbyły się warsztaty plastyczne podczas których przedszkolaki wykonały bałwanki. Na zakończenie wszystkie dzieci otrzymały zakładki. Zadowolone przedszkolaki z entuzjazmem zapowiedziały kolejną wizytę, tym razem pod opieką rodziców. Panie bibliotekarki otrzymały od dzieci piękne kwiaty z bibuły i kolorowa serwetkę. Dziękujemy !

I zapraszamy na następne spotkanie.

08:48, mbpzgorzelec
Link Dodaj komentarz »
BĄDŹ NA BIEŻĄCO!!!

Napisz do nas e-mail: czytelnia.mbp.zgorzelec@gmail.com

POLECAMY >>>

Zgorzelecka Biblioteka Cyfrowa