piątek, 28 września 2018
21 września Dom Jakuba Böhme stał się miejscem sentymentalnego i trochę wspomnieniowego spotkania. Miejska Biblioteka Publiczna zaprosiła do Zgorzelca Katarzynę Janus, autorkę książek spod znaku gorących romansów, damsko-męskich związków i wakacyjnych przygód. Katarzyna Janus w Zgorzelcu spędziła swoje dzieciństwo i licealną młodość – maturę zdała w LO im. Braci Śniadeckich.

czwartek, 20 września 2018

Informujemy, że dnia 21 września 2018 r. (piątek) Filia nr 1 Miejskiej Biblioteki Publicznej przy ul. Orzeszkowej 30a będzie czynna do godz. 15:00.

Za utrudnienia przepraszamy.

12:55, mbpzgorzelec
Link Dodaj komentarz »
wtorek, 18 września 2018

Dzień Kropki 15 września to święto kreatywności, talentu, zabawy i odwagi w pokonywaniu trudności. W 2003 roku amerykański ilustrator i pisarz Peter H. Reynolds wydał książeczkę dla dzieci o tytule "The Dot" (ang. kropka). Jest to opowiadanie o losach małej Vashti, która dzięki malutkiej kropce i wspaniałej nauczycielce plastyki uwierzyła w swoje możliwości.

Z tej okazji bibliotekę odwiedziła grupa dzieci z Przedszkola Baby City w Zgorzelcu.

16:15, mbpzgorzelec
Link Dodaj komentarz »

Informujemy, że dnia 24 września 2018 r. (poniedziałek) Filia nr 3 Miejskiej Biblioteki Publicznej przy ul. Baczyńskiego 1 będzie czynna od godz. 11:00.

Za utrudnienia przepraszamy.

12:22, mbpzgorzelec
Link Dodaj komentarz »

Informujemy, że dnia 20 września 2018 r. (czwartek) Czytelnia Miejskiej Biblioteki Publicznej w Zgorzelcu będzie czynna do godz. 15:30 (zajęcia edukacyjne dla młodzieży).

Za utrudnienia przepraszamy.

11:50, mbpzgorzelec
Link Dodaj komentarz »
piątek, 14 września 2018

Miejska Biblioteka Publiczna w Zgorzelcu zaprasza na kolejne spotkanie z literaturą. W piątek (21 września, godz. 17) w Domu Jakuba Böhme gościć będziemy pisarkę Katarzynę Janus, autorkę popularnych powieści obyczajowych: Nigdy nie jest za późno, Życie za życie, Mam na imię Walentyna. Niedługo ukaże się Światło kryje się w mroku, a w końcowej fazie tworzenia znajduje się najnowsza książka tej autorki pt. Sacrum et profanum. Wymienione powieści cieszą się sporą popularnością wśród czytelników. Nas zainteresowało coś jeszcze. Okazuje się, że Katarzyna Janus od 2. roku życia do ukończenia szkoły średniej mieszkała w naszym mieście – była uczennicą nieistniejącej dziś Szkoły Podstawowej nr 4 im. Bolesława Chrobrego, a maturę zdała w Liceum Ogólnokształcącym im. Braci Śniadeckich. Po ukończeniu wrocławskiej Akademii Medycznej, w Lesznie rozpoczęła praktykę lekarską, jest pediatrą i specjalistą chorób płuc i rehabilitacji medycznej. Serdecznie zapraszamy na spotkanie z naszą – przynajmniej w pewnym stopniu – pisarką.

12:26, mbpzgorzelec
Link Dodaj komentarz »
środa, 12 września 2018

8 września Zgorzelec kolejny raz uczestniczył w ogólnopolskim Narodowym Czytaniu. Tym razem na skwerze ks. Jerzego Popiełuszki rozbrzmiewały fragmenty Przedwiośnia Stefana Żeromskiego oraz patriotyczne strofy zaczerpnięte z twórczości Jana Kochanowskiego i Cypriana Kamila Norwida. Humory publiczności dopisały, co było także zasługą prowadzącego - urodzonego w Zgorzelcu Pawła Koślika, dzisiaj znanego i cenionego aktora Teatru Kamienica w Warszawie.

poniedziałek, 03 września 2018

Informujemy, że ze względu na realizację projektu O finansach w bibliotece Piąta edycja, Flia nr 1 - Multimedialna Biblioteka Popkulturalna (przy ul. Orzeszkowej 30a) - we wrześniu będzie nieczynna w dniach 04.09., 11.09. oraz 18.09.2018 r.

Za utrudnienia przepraszamy.

12:13, mbpzgorzelec
Link Dodaj komentarz »
BĄDŹ NA BIEŻĄCO!!!

Napisz do nas e-mail: czytelnia.mbp.zgorzelec@gmail.com

POLECAMY >>>

Zgorzelecka Biblioteka Cyfrowa