wtorek, 30 stycznia 2018

Miejska Biblioteka Publiczna w Zgorzelcu zaprasza na kolejne spotkanie z Mirosławem Dzięciołowskim „Makenem” dziennikarzem muzycznym, promotorem i propagatorem reggae i world music w Polsce. Sala widowiskowa MDK, 7 lutego godz. 11.

Maken jest wywodzącym się ze Zgorzelca, znanym w kraju fanem muzyki reggae, animatorem sceny muzycznej, dziennikarzem radiowym – w programie IV Polskiego Radia od ponad 10 lat prowadzi autorską audycję Strefa Dread. Jego Joint Venture Sound System był jednym z pierwszych w naszym kraju. Organizuje koncerty, trasy koncertowe oraz festiwale – m.in. Ostróda Reggae Festival. Był współproducentem sesji nagraniowej polsko-jamajskiego projektu Rastasize, uczestniczył w jamajskich sesjach nagraniowych Kamila Bednarka, odpowiadał za program Muzycznych Wypraw na Jamajkę z Makenem organizowanych przez projekt najamajke.pl – travel & life style. To tylko niektóre z jego aktywności zawodowych.

- Jamajka to wyjątkowe i bardzo inspirujące miejsce. Za każdym razem to dla mnie wielki zbiór doświadczeń. Z prawdziwą przyjemnością podzielę się swoimi stamtąd wspomnieniami, dźwiękami i filmami – zapowiada Maken.

Szykuje się magiczna, pełna dźwięków i barw podróż. Zapraszamy.

15:24, mbpzgorzelec
Link Dodaj komentarz »
piątek, 26 stycznia 2018
22.01.2018 - Reporterka Nela na Kole podbiegunowym

24.01.2018 - Przysłowia polskie - Czy przy słowie jest przysłowie

26.01.2018 – Szukając Marudka, Kotka Milusia
Zakończenie ferii: wręczenie nagród, oglądanie zdjęć z spotkań, gry i zabawy.

16:11, mbpzgorzelec
Link Dodaj komentarz »
wtorek, 23 stycznia 2018
15.01.2018 – Zima z polarnym niedźwiedziem

17.01.2018 - Wróżki i czarownice mają swoje tajemnice

19.01.2018 - Bakterie, wirusy, zarazki - Prelekcja Grażyny Niedziela i Marii Podolskiej

z Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Zgorzelcu

19.01.2018 – Zakładka i laurki dla babci i dziadka

12:58, mbpzgorzelec
Link Dodaj komentarz »
środa, 17 stycznia 2018

Jest już wieloletnią tradycją, że Miejska Biblioteka Publiczna w Zgorzelcu wspiera ten fenomen, wymyślony i z niezwykłym powodzeniem realizowany przez Jurka Owsiaka z pomocą armii wolontariuszy. Jak co roku bibliotekarze przygotowali kiermasz książki i loteryjkę, które odbyły się w CHR Plaza, głównym miejscu zgorzeleckiego finału WOŚP. W bibliotece (ul. Bohaterów Getta nr 1) spotkali się uczestnicy Dyskusyjnego Klubu Książki „Literiada”. Gościem DKK była śpiewaczka operowa Eleni Triada Ioannidou (Prezes Stowarzyszenia Ars-Augusta w Görlitz, animatorka transgranicznej współpracy kulturalnej), która przedstawiła postać legendarnej primadonny stulecia Marii Callas (1923-1977). Kanwą tej opowieści były książki ze zbiorów biblioteki: biografia Maria Callas. Boski Potwór Steliosa Galatopoulosa oraz powieść Alfonso Signioriniego Zbyt dumna, zbyt krucha. Uczestnicy DKK hojnie wsparli Orkiestrę wrzucając datki do puszki. W wypożyczalni, każdy kto oddał przetrzymaną książkę i zasilił puszkę wolontariusza WOŚP, został zwolniony z obowiązku opłacenia regulaminowej kary.

13:52, mbpzgorzelec
Link Dodaj komentarz »
piątek, 12 stycznia 2018

10 stycznia do biblioteki w Zgorzelcu zawitała grupy cztero i pięciolatków z Niepublicznego Przedszkola Baby City z wychowawczynią Sabiną Majewską, aby zapoznać się z biblioteką i jej zbiorami. Dzieci dowiedziały się, co trzeba zrobić, żeby się zapisać i wypożyczyć książkę i na jak długo. Podczas spotkania dużym zainteresowaniem cieszyły się kolorowe książeczki o zwierzętach, książki-zabawki, puzzle . Na zakończenie  dzieci zrobiły piękne misie i wykleiły plakat. Spotkanie miało na celu zapoznanie dzieci z biblioteką, ze zgromadzonymi w niej zbiorami oraz zasadami korzystania z niej, a przede wszystkim wzbudzenie zainteresowania książką. Mamy nadzieję, że spotkanie zachęci przedszkolaków do kolejnych wizyt w naszej bibliotece.

15:34, mbpzgorzelec
Link Dodaj komentarz »
czwartek, 11 stycznia 2018

9 stycznia odwiedziła nas grupa pięciolatków z Kasztankowego Przedszkola nr 2 z wychowawczynią Jolantą Kotwicką. Podczas spotkania rozmawialiśmy z dziećmi na temat zimy, następnie przedszkolaki wysłuchały opowiadania pt. „Mały miś polarny”. Na zakończenie odbyły się warsztaty plastyczne, podczas których powstał piękny plakat z rodziną polarnych niedźwiedzi.

15:49, mbpzgorzelec
Link Dodaj komentarz »
środa, 10 stycznia 2018

14 stycznia 2018 roku kolejny raz zagra Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. Jest już wieloletnią tradycją, że Miejska Biblioteka Publiczna w Zgorzelcu wspiera ten fenomen, wymyślony i z niezwykłym powodzeniem realizowany przez Jurka Owsiaka z armią wolontariuszy. Jak co roku bibliotekarze przygotowali kiermasz książki i loteryjkę, które odbędą się w CHR Plaza (od godz. 14.00), głównym miejscu zgorzeleckiego finału WOŚP. W bibliotece (ul. Bohaterów Getta nr 1 o godz. 11) spotkają się uczestnicy Dyskusyjnych Klubów Książki na rozmowie z cyklu „Literatura z Sercem”. Gościem DKK będzie, zaprzyjaźniona z biblioteką, śpiewaczka operowa Eleni Triada Ioannidou (Prezes Stowarzyszenia Ars-Augusta w Görlitz, animatorka transgranicznej współpracy kulturalnej), która przedstawi postać legendarnej primadonny stulecia Marii Callas (1923-1977). Kanwą tej opowieści będą książki ze zbiorów biblioteki: biografia Maria Callas. Boski Potwór Steliosa Galatopoulosa oraz powieść Alfonso Signioriniego Zbyt dumna, zbyt krucha. Jak co roku, w czasie finału WOŚP, zachęcamy Państwa do zwrotu przetrzymanych książek. Biblioteka przy ul. Bohaterów Getta 1 czynna będzie od godz. 11.00 do 14.00. Zapraszamy.

12:32, mbpzgorzelec
Link Dodaj komentarz »
wtorek, 09 stycznia 2018

Miejska Biblioteka Publiczna w Zgorzelcu zaprasza dzieci spędzające ferie zimowe w mieście do wspólnej zabawy. Oddział dla Dzieci (ul. Bohaterów Getta 1) zaprasza uczniów w wieku 7-13 lat. W poniedziałki, środy i piątki, w godzinach 11-14, i w towarzystwie bohaterów ulubionych baśni, zorganizujemy ciekawe zabawy, konkursy i zajęcia plastyczne. Także Filia nr 1 (ul. Orzeszkowej 30a) – nasza najnowocześniejsza placówka – zaprasza na cykl spotkań rozwijających wiedzę na temat programowania w języku SCRATCH z wykorzystaniem robotów Finch. „Ferie z duszkami i robotami” odbywać się będą w poniedziałki, wtorki i czwartki. Grupa dzieci w wieku 7-10 lat spotykać się będzie w godzinach 12-13, a spotkania grupy starszej (11-14 lat) odbędą się w godzinach 15:30-16:30. Chętni do udziału w zajęciach komputerowych – organizowanych w ramach programu „Link do przyszłości. Zaprogramuj swoją karierę” Fundacji Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego, proszeni są o zapisy na e-mail: pop@biblioteka-zgorzelec.info do dnia 12 stycznia.

09:40, mbpzgorzelec
Link Dodaj komentarz »
poniedziałek, 08 stycznia 2018

10 stycznia (środa) 2018 r. Czytelnia Miejskiej Biblioteki Publicznej w Zgorzelcu, ul. Bohaterów Getta 1, będzie czynna do godz. 13:30. Pozostałe działy oraz wszystkie filie MBP tego dnia będą do dyspozycji Państwa do godz. 14:00. Ograniczenia te wynikają z planowanych szkoleń pracowników. Za utrudnienia serdecznie przepraszamy.

10:58, mbpzgorzelec
Link Dodaj komentarz »
BĄDŹ NA BIEŻĄCO!!!

Napisz do nas e-mail: czytelnia.mbp.zgorzelec@gmail.com

POLECAMY >>>

Zgorzelecka Biblioteka Cyfrowa