wtorek, 20 lutego 2018

17 lutego na całym świecie obchodzony jest Dzień Kota. Miejska Biblioteka Publiczna w Zgorzelcu corocznie obchodzi to święto z przedszkolakami. W tym roku odwiedziła nas grupa pięcio i sześciolatków z Przedszkola Zaczarowany Domek.

Dzieci bardzo chętnie rozmawiały o swoich pupilach, ich przyzwyczajeniach, jak wspaniale potrafią się z nami bawić i oczywiście jak je pielęgnują.

Podczas spotkania przedszkolaki poznały nowinki z życia kotów i wysłuchały bajeczki Władimira Sutiejewa pt. Trzy kotki oraz wiersza Marty Wysockiej-Jóżwiak pt. Taki kot. Przedszkolaki odpowiadały również na pytanie: Jakie znają bajki, gdzie bohaterem jest kot? Okazało się, że znają dużo opowiadań o kotkach takich jak Kot w butach, Kot Prot, Kot Filemon, Kot Garfield, Kot Tom, Kot Klakier.

Następnie uczestniczyły w warsztatach plastycznych, w czasie których każdy wykonał kolorowego kota i zabrał ze sobą do domu.

14:37, mbpzgorzelec
Link Dodaj komentarz »

Informujemy, że dnia 21 lutego 2018 r. (środa) oraz 22 lutego 2018 r. (czwartek) Czytelnia Miejskiej Biblioteki Publicznej w Zgorzelcu będzie czynna od godz. 12:00 (zajęcia edukacyjne dla dzieci i młodzieży).

Czytelników prasy i internautów zapraszamy do Oddziału Dla Dzieci i Młodzieży.

Za utrudnienia przepraszamy.

10:12, mbpzgorzelec
Link Dodaj komentarz »
BĄDŹ NA BIEŻĄCO!!!

Napisz do nas e-mail: czytelnia.mbp.zgorzelec@gmail.com

POLECAMY >>>

Zgorzelecka Biblioteka Cyfrowa