piątek, 08 marca 2019

Informujemy, że dnia 12 marca 2019 r. (wtorek) Czytelnia Miejskiej Biblioteki Publicznej w Zgorzelcu będzie czynna do godz. 14:00 (spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki "Literiada").

Za utrudnienia przepraszamy.

11:01, mbpzgorzelec
Link Dodaj komentarz »

W środę 27 lutego 2019 r. Filię nr 3 ul. Baczyńskiego 1 odwiedziła grupa dzieci z Niepublicznego Przedszkola „Wyspa skarbów” w Zgorzelcu.

Tematem głównym była zbliżająca się dużymi krokami wiosna.

Podobno wiosna sprzyja zakochanym, dlatego też z tomiku wierszy Kaliny Jerzykowskiej pt. „W moim ogrodzie mieszka czarodziej” zapoznaliśmy się z historią miłości sowy do bociana (Zakochana sowa), jak to sowa chciała upodobnić się do bociana. Rozmawialiśmy o zwierzętach, które wiosną budzą się do życia. I nie jest to tylko sowa. Każde z dzieci otrzymało maskę zwierzątka, które można spotkać w lesie. Dzieci same kolorowały je. Były też zagadki o wiośnie, na które dzieci odpowiadały śpiewająco.

Dzieci zapoznały się również z zasadami korzystania z biblioteki, z podziałem księgozbioru, sposobem ułożenia go na półce i możliwością wypożyczenia na zewnątrz.

Grupa opuściła mury biblioteki w dobrych humorach. Były to pierwsze ale nie ostatnie spotkanie biblioteki z „Wyspą skarbów”.

Dziękujemy i zapraszamy ponownie!

11:00, mbpzgorzelec
Link Dodaj komentarz »
środa, 06 marca 2019

Zachęcamy do udziału w konkursie poetyckim "Młody Poeta Dolnego Śląska" przeznaczonym dla wszystkich grup wiekowych i społecznych oraz w konkursie na opowiadanie dla seniorów pt. "Moja ulubiona książka z dzieciństwa".

09:39, mbpzgorzelec
Link Dodaj komentarz »

Światowy Dzień Kota to święto obchodzone corocznie 17 lutego we Włoszech (od 1990 r.) i w Polsce (od 2006 r.). Celem obchodów tego dnia jest podkreślenie znaczenia kotów w życiu człowieka oraz uwrażliwienie na los porzuconych i bezdomnych zwierząt, aby rozwijać empatię oraz propagować szacunek dla kotów. Z tej okazji 1 marca w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Zgorzelcu odbyło się kolejne spotkanie klubowiczów Dyskusyjnego Klubu Książki dla Dzieci i Rodziców. W trakcie jego trwania omówiliśmy książkę Ewy Nowak pt. Kot, który zgubił dom. Jest to opowieść o rodzinie uciekającej z Iraku, która wyruszyła do Europy wraz ze swoim pupilem, Kunkushem. W trakcie wędrówki zaginął ukochany zwierzak. Czy odnajdzie się kot? O tym dowiedzą się dzieci czytając książkę. Podczas spotkania dyskutowaliśmy również na temat roli domowego pupila oraz uczuć jakie są związane z posiadaniem domowego zwierzaka. O przyjaźni, która niejednokrotnie zawiązuje się pomiędzy ludźmi i zwierzętami. Następnie klubowicze wysłuchali i obejrzeli Teatrzyk Kamishibai pt. Kotka Milusia autorstwa Eleny Molisani. Na zakończenie spotkania odbyły się warsztaty plastyczne w czasie których dzieci rysowały, wyklejały i wycinały koty.

09:04, mbpzgorzelec
Link Dodaj komentarz »
poniedziałek, 04 marca 2019

Obchodzony w Polsce od 2006 r. Dzień Kota ma na celu podkreślenie znaczenia kotów w życiu człowieka, niesienie pomocy wolno żyjącym dachowcom, uwrażliwienie ludzi na często trudny koci los. Miejska Biblioteka Publiczna w Zgorzelcu od dwóch tygodni prowadzi spotkania dla dzieci związane z kocim tematem. 1 marca odwiedzili nas uczniowie Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego im. Marii Grzegorzewskiej w Zgorzelcu z wychowawczyniami. Tematem spotkania były koty w literaturze dziecięcej. Najbardziej rozpoznawalnymi kotami wśród dzieci są: Kot w butach, Filemon i Bonifacy, Garfield, Klakier, Sylwester oraz Tom i Jerry. Wyjątkową gratką dla dzieci okazał się teatrzyk kamishibai w formie ilustrowanych kart autorstwa Eleny Molisani pt. Kotka Milusia. Podczas warsztatów plastycznych uczniowie malowali, wycinali i kleili kocią rodzinę.

11:10, mbpzgorzelec
Link Dodaj komentarz »
BĄDŹ NA BIEŻĄCO!!!

Napisz do nas e-mail: czytelnia.mbp.zgorzelec@gmail.com

POLECAMY >>>

Zgorzelecka Biblioteka Cyfrowa