poniedziałek, 25 września 2017

13:05, mbpzgorzelec
Link Dodaj komentarz »
wtorek, 19 września 2017

Informujemy, że dnia 22 września 2017 r. (piątek) Czytelnia Miejskiej Biblioteki Publicznej w Zgorzelcu będzie czynna od godziny 13:30 (spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki "Literiada").

Czytelników prasy i internautów zapraszamy do Oddziału Dla Dzieci i Młodzieży.

Za utrudnienia przepraszamy.

10:49, mbpzgorzelec
Link Dodaj komentarz »
piątek, 15 września 2017

Piętnastego września uczniowie klasy I i II ze Szkoły Podstawowej PRYMUS w Zgorzelcu po raz pierwszy w tym roku szkolnym odwiedzili naszą bibliotekę. Dla większości dzieci była to pierwsza wizyta w tego typu placówce. Podczas spotkania uczniowie zostali wprowadzeni w magiczny świat książek, dowiedzieli się jak należy o nie dbać, na czym polega wypożyczanie, jak można zapisać się do biblioteki. Po wrażeniach związanych z przeglądaniem książek dzieci wysłuchały opowiadania Waldemara Cichonia pt. „Cukierku, ty łobuzie!”. W dalszej części spotkania każdy uczeń na dobry początek swojej czytelniczej przygody wykonał kolorową zakładkę do książki.

Głównym celem spotkania było zapoznanie dzieci z biblioteką i uświadomienie im, jak ważną rolę w ich życiu pełni książka.

15:27, mbpzgorzelec
Link Dodaj komentarz »

14:32, mbpzgorzelec
Link Dodaj komentarz »
środa, 06 września 2017

 Miejska Biblioteka Publiczna w Zgorzelcu zrealizowała kolejne, piąte w naszym mieście,  Narodowe Czytanie. W przepięknej scenografii, autorstwa Ewy Domańskiej, krakowianka Monika Hyla poprowadziła przez scenę korowód postaci z dramatu Wyspiańskiego, których kwestie czytali przybyli goście. Niezapomnianych wzruszeń muzycznych dostarczyła wszystkim gra na skrzypcach w wirtuozerskim wykonaniu Ireneusza Rapaka, nauczyciela Państwowej Szkoły Muzycznej I i II st. im. F. Nowowiejskiego w Zgorzelcu.   

Załamanie pogody w przeddzień, spowodowało przeniesienie tegorocznego czytania z parku do sali widowiskowej domu kultury. Do tej pory w Zgorzelcu czytaliśmy w plenerze, co było dodatkowym  atutem, jednak obawa przed skutkami deszczu i chłodem przeniosła sobotnie spotkanie (2 września) w gościnne progi MDK. I słusznie, trawnik był nasiąknięty wodą, a kilka godzin siedzenia w chłodzie i na wietrze byłoby nie do zniesienia nawet dla najzagorzalszych sympatyków książki i głośnego czytania.  

W czytaniu wzięli udział zaproszeni goście – m. in. starosta powiatu zgorzeleckiego Urszula Ciupak, ksiądz dziekan Maciej Wesołowski, wiceburmistrz Radosław Baranowski. Czytali także ochotnicy, sporą grupę stanowiła młodzież. Każdy czytający otrzymał okazjonalny medal z podobizną Stanisława Wyspiańskiego. Zainteresowaniem widowni cieszył się także quiz wiedzy o Weselu: każdy, kto udzielił prawidłowej odpowiedzi, otrzymał egzemplarz Wesela z pamiątkową pieczęcią Pary Prezydenckiej, która tradycyjnie patronowała Narodowemu Czytaniu.

Nie zawiedli nas także wierni przyjaciele z Transgranicznego Uniwersytetu Trzeciego Wieku,  DKK Literiada, uczniowie Europejskiego Gimnazjum i Europejskiego Liceum, Ośrodka Szkolno-Wychowawczego oraz niezawodni Czytelnicy. Dziękujemy wszystkim. Do zobaczenia na kolejnych spotkaniach zorganizowanych przez bibliotekarzy.

piątek, 01 września 2017

Ze względu na zły stan pogody NARODOWE CZYTANIE "Weseła" Stanisława Wyspiańskiego odbędzie się w sali widowiskowej Miejskiego Domu Kultury, 2.09.2017 (sobota) o godz. 16. Zapraszamy.

10:44, mbpzgorzelec
Link Dodaj komentarz »
BĄDŹ NA BIEŻĄCO!!!

Napisz do nas e-mail: czytelnia.mbp.zgorzelec@gmail.com

POLECAMY >>>

Zgorzelecka Biblioteka Cyfrowa